fbpx

Niewygodna sytuacja – 5 wskazówek

niezręczną sytuacja
123rf.com

Czasem, nie wiadomo zupełnie dlaczego, znajdujemy się w niezręcznej sytuacji – podwójna randka, okropna impreza, ktoś bierze się za kogoś kimś nie jesteś. To może być dowolna sytuacja, w której czujemy się zawstydzeni, nie na miejscu, chcemy się zapaść pod ziemię. To trudne, więc co robić?
Oto kilka wskazówek, które można rozważyć, gdy znajdziesz się w okropnej sytuacji:

  • Nie dramatyzuj – postaraj się podejść do wydarzenia jak stoik, czyli tak, jakbyś patrzyła się na to co się dzieje przez szybę. Uratuje cię zdrowy chłodny dystans. Oglądaj siebie i inne postacie jak byłby to film. Dość kiepski, ale jednak tylko film. Postępuj tak, kiedy nie możesz postąpić bardziej konfrontacyjnie lub uznasz, że tak będzie dla ciebie lepiej.
  • Śmiej się w duchu – kiedy będziesz umiała zachować zimną krew, możesz się w duchu z tego śmiać. Niech to, że ktoś na imprezie zwierza ci się na przykład z intymnych szczegółów życia, a ty tego nie chcesz, nie psuje ci nastroju i zabawy. Zdobądź się na dowcip, uśmiechaj się i w pewnym momencie idź w swoją stronę.
  • Pokaż, gdzie są twoje granice – nie bój się pokazać, gdzie są twoje osobiste granice. Odważ się spokojne, ale stanowczo oddzielić od tego, co jest dla ciebie nieprzyjemne lub raniące. Powiedz, co myślisz i odejdź. Poszukaj innych ludzi i okoliczności, które są bardziej pozytywne.
  • Zdobądź się na szczerość – zacznij rozmawiać o tym, co czujesz i co jest dla ciebie trudne. Postaraj się wyjaśnić wstydliwe przykre wydarzenia. Zrób to jak najbardziej prosto i szczerze. Taka postawa zostawia przeciwnika bezbronnego, zwłaszcza kiedy liczy, że będzie mógł pograć z tobą w jakąś nieczystą grę.
  • Po prostu wyjdź – znalazłaś się w sytuacji, która miała być inna. Nie ma w tobie zgody na to, co się stało, więc bez żadnego usprawiedliwiania wyjdź. To dobry sposób na nieudane randki. Bez trzaskania drzwiami i bez zbędnych słów. Uratuje cię wyjście z klasą.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze