fbpx

Potyczki z zazdrością

Potyczki z zazdrością
123rf

Bywa, że wprost zżera cię zazdrość. Zazdrościsz komuś pięknego domu, awansu, urody. Jak sobie radzić z tym trudnym uczuciem?
1. Uzyskaj więcej informacji

Czasem wydaje ci się, że pani X ma życie usłane różami i nie możesz tego znieść. Dowiedz się prawdy. Może, owszem, mieszka w nowoczesnym, odjazdowym lofcie, ale ma cellulitis i zaległości w opłacaniu prądu? Kto wie? Wiedza na ten temat może uwolnić cię od palącego uczucia :).

2. Chwal obiekt zazdrości

To działa. Jeśli zazdrościsz komuś, że pisze świetnego bloga, wyraź swoje uznanie w komentarzach. Poczujesz ulgę.

3. Zrób coś lepiej

Masz w pracy koleżankę, której zazdrościsz, że jest lepiej zorganizowana i zawsze ze wszystkim zdąży na czas? Na zebraniu przedstaw pomysły bardziej kreatywne niż ona. A co! Ty też jesteś niepokonana w swojej dziedzinie.

5. Naucz się czegoś od swojego wroga

Najczęściej zazdrościmy komuś jakiegoś aspektu psychiki. Ktoś jest bogaty, więc pewnie zaradny i przebojowy. Wniknij w psychikę obiektu zazdrości. Jeśli właśnie to cię intryguje, oznacza że tą właśnie jakość nosisz w sobie, tylko masz do niej utrudniony dostęp. Śmiało!

6. Odkryj siebie

Czasem, ulegając społeczno-kulturowym normom, chcemy jacyś być, bo większość ludzi taka jest. Tymczasem my jesteśmy inni. Zazdrościmy komuś pracy na etacie, kiedy tak naprawdę lepiej nam być wolnym strzelcem. Przyjrzyj się dobrze, czego zazdrościsz. Może przyjaciółce męża, podczas gdy nie zamieniłabyś na niego swoich słodkich kochanków.

7. Koncentruj się na sobie

Porównywanie, które może doprowadzić do zazdrości, wynika z wewnętrznej niepewności. Dlatego skoncentruj się na sobie, na swoim wnętrzu i rozwoju, a zazdrość nie będzie cię prześladować.


Relacje w związku – zazdrość – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze