fbpx

5 cech duchowych osób

5 cech ludzi duchowych
123rf

Ludzie, którzy zbliżają się do sfery duchowej na przykład poprzez medytowanie, praktykę uważności czy jogę po pewnym czasie zaczynają przejawiać specyficzne cechy. Jakie?
W badaniu przeprowadzonym przez Ryana T. Howella, profesora psychologii w San Francisco State University, okazało się, że osoby duchowe mają pięć bardzo pozytywnych cech.

1. Ludzie duchowi są uprzejmi. Wiedzą bowiem, że każda negatywna emocja czy nawet myśl wysłana do kogoś wraca do nas zwielokrotniona. Czują połączenie z innymi i mają świadomość, że cokolwiek drugiemu czynią, robią to też sobie. Wynika to z poczucia jedności ze wszystkimi i wszystkim. Uprzejmość jest efektem odczuwania tego połączenia.

2. Ludzie duchowi są współczujący. Empatia pojawia się naturalnie, gdy przejdziemy przez proces poznawania siebie. Kiedy już wejrzymy w siebie i zaakceptujemy każdy swój aspekt, zaczynamy siebie kochać. I wtedy współczujemy też innym.

3. Ludzie duchowi się rozwijają. Właściwie tym są przede wszystkim zainteresowani. Idąc za potrzebą wewnętrznego rozwoju, sięgają po coraz nowe doświadczenia w poznawaniu siebie. Odkrywają swoje stare wzorce i transformują je, dążąc do życia swoim autentycznym ja.

4. Ludzie duchowi się zmieniają. Oni wiedzą, że słowo „jestem” jest bardziej czasownikiem niż rzeczownikiem, dlatego są odważni w podejmowaniu zmian. Kiedy oni się zmieniają ich świat również ulega metamorfozom. Dlatego ich życie jest ciekawe.

5. Ludzie duchowi delektują się życiem. Są zadowoleni, z radością i spokojem witają doświadczenia życiowe, traktując je jako coś, co sami wykreowali dla własnego dobra. Biorą odpowiedzialność za swoje doświadczenia, czują że mają na życie wpływ. Potrafią żyć chwilą obecną, w której rozpuszczają się wszelkie lęki. W efekcie doświadczają wielu pozytywnych emocji.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze