fbpx

Ćwicz pamięć i korzystaj z niej ile się da

Ćwicz pamięć i korzystaj z niej ile się da
123rf.com

Nasza sprawność umysłowa jest – obok zdrowia fizycznego – naszym największym atutem. Im więcej poświecimy jej uwagi teraz, tym lepsze efekty przyniesie z czasem.
Codziennie musimy zapamiętać coraz więcej rzeczy, informacji, danych, numerów i nazwisk. Jak sprawić by nie przeciążyć tego genialnego mechanizmu jakim jest nasz mózg i jak rozwinąć naszą najcenniejszą umiejętność – zdolność do zapamiętywania.

  • wprowadź rutynę do swojego życia. Ustal ze sobą stałe miejsca na przedmioty, na klucze, na bieliznę, miejsce dla psa czy na gazety. Ułatwiaj sobie życie tak, by w razie pośpiechu czy nagłej sytuacji nie miotać się po własnym mieszkaniu.
  • wszystko co cię rozprasza, od hałasu, niepotrzebnych dźwięków, niepokoju myśli po multitasking – to wszystko działa na niekorzyść twojej pracy i twojej pamięci. Staraj się przebywać w miejscach wyciszonych, miej kontakt z przyrodą i zrezygnuj ze zmory naszych czasów – wykonywania kilku czynności na raz.
  • dużo odpoczywaj. Codziennie znajdź chwilę na spacer, na aktywność fizyczną, na spokojny sen, na leniwy posiłek i na przyjemność – od słuchania muzyki po czytanie książki. Życie w pośpiechu ani nie pomaga ani dobrze nie smakuje.