Szkoła dla osób świadomych siebie i świata

Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia

Interesujesz się psychologią, ekologią czy terapiami naturalnymi? Jest miejsce, gdzie możesz rozwijać swoje zainteresowania i przekształcić je w zawód przyszłości.


Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia

XXI wiek przyniósł nam zupełnie nowe trendy w stylu życia, ale też szerokie możliwości ich realizacji. Nie tylko chcemy żyć dłużej w większym komforcie, ale przede wszystkim chcemy żyć zdrowo i świadomie się odżywiać. Aktywny, sportowy styl życia przestał być pustą formułką, która ogranicza się do spaceru sobotnim popołudniem – jest częścią naszego, zwłaszcza miejskiego życia. Biegamy, chętnie bierzemy udział w maratonach i biegach okolicznościowych, jeździmy na rowerze, a wieczorami i w weekendy baseny pełne są rodzin z dziećmi. Coraz bardziej popularne stają się też ćwiczenia medytacyjne, takie jak joga oraz Tai Chi. To holistyczny sposób traktowania swojego ciała, równie korzystny dla naszego zdrowia jak inne aktywności.

Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia

Obok ruchu ważne jest także to, co znajduje się na naszym talerzu. Od niemal dwóch dekad stajemy się coraz bardziej świadomi słów, że „jesteś tym, co jesz”. Odstawiamy fast foody, posiłki tzw. ready made, a coraz chętniej zamiast kupować w hipermarkecie sięgamy po produkty ekologiczne, owoce i warzywa z naturalnych upraw. Pieczemy sami chleby, uprawiamy miniogródek na balkonie, a w kawiarni zamiast podwójnej latte zamawiamy sok ze świeżo wyciskanych owoców. Świadome jedzenie, świadomy ruch i świadome dbanie o swoje zdrowie zdominowały nasze myślenie o nas, ale także o otaczającym nas świecie. Idzie za tym zarówno podążanie za takimi trendami jak wegetarianizm czy witarianizm – nie chcemy zabijać zwierząt, głosujemy przeciwko ubojowi rytualnemu, kupujemy kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach. Jednocześnie coraz mniej chętnie korzystamy z dobrodziejstw farmakologii, świadomi tego, że nie można każdej dolegliwości czy problemu – od bólu głowy po problemy gastryczne czy spadek nastroju – zagłuszać odpowiednim medykamentem. Zaczynamy wnikać w to, czy ból brzucha nie wiąże się ze stresem czy złym odżywianiem, a kiepskie samopoczucie – z nadmiarem pracy czy brakiem ruchu.