Ziołolecznictwo dla kobiet

ziola
123rf.com

Ziołolecznictwo jest stosowane od zawsze w medycynie ludowej. O naturoterapii mówi się ostatnio coraz więcej i słusznie, bo to naturalny, bezpieczny i skuteczny sposób na zdrowe, piękne ciało.
To metoda stara jak świat. Przez lata ziołolecznictwo przegrywało z łatwymi i szybkimi w użyciu preparatami chemicznymi. Teraz wraca do łask. Pamiętajmy o tym, że ziołowe tabletki to wciąż tabletki, więc najlepiej stosować zioła w najbardziej naturalnej formie. Oto pięć ziół, które przydadzą się większości z nas:

Przywrotnik

ziola_Przywrotnik
123rf.com

W ludowej tradycji zwany „przyjacielem kobiety”. W ziołolecznictwie jest wykorzystywany do regulacji cyklu menstruacyjnego. W początkach menopauzy przywraca miesiączkę i jajeczkowanie, zmniejsza obfite krwawienia i bóle menstruacyjne. Pomaga zapobiegać poronieniom, wzmacniając wiązadła maciczne. Dodaje sił po ciąży, likwiduje stany zapalne narządów rodnych (neutralizuje też nieprzyjemny zapach z tych okolic). Ponadto usprawnia przemianę materii i łagodzi wzdęcia, skurcze oraz nadkwasotę, zwalcza biegunki. Działa moczopędnie i poprawia pracę mięśni. Pij napar z liści lub kup gotowe soki – bez ograniczeń.