1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

ORNO w Rastrze

rastergallery.com/wystawy
Zobacz galerię 5 Zdjęć

 

Już w najbliższą sobotę Raster zaprasza na wydarzenie, które zainteresuje nie tylko miłośników sztuki, ale i mody. W godzinach od 12 do 20 galeria zamieni się w kiermasz ubioru, fotografii i ciekawego druku. Równolegle będą się odbywać warsztaty z nowego rzemiosła prowadzone przez projektantów i grafików. Poza dobrze znanymi markami jak Slava czy Ania Kuczyńska, swoje projekty pokaże tegoroczna absolwentka Katedry Mody ASP Ewa Stepnowska.

Kiermasz jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie przypominającej działalność Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego ORNO, zrzeszającej projektantów i wytwórców biżuterii i metaloplastyki w okresie PRL-u. Obecna siedziba Rastra przy ul.Wspólnej jest dawnym lokalem ORNO. Znajdował się tu sklep, wzorcownia oraz warsztaty. Organizatorzy, zainspirowani wciąż widniejącym nad ich wejściem logo spółdzielni, postanowili zorganizować spotkanie z ludźmi kultywującymi pasję wytwórstwa opartego na dbałości o szczegóły, materiały dobrej jakości i unikalność.

Wystawa połączona ze sprzedażą trwa do 20 września, ale sobota będzie dniem wyjątkowym, kiedy to można osobiście poznać ludzi pełnych pasji, tworzących piękne przedmioty.

Zobacz także biżuteria damska wyprzedaż

Uczestnicy: Ania Kuczyńska, Córka Rybaka, Basia Chrabołowska (Bsides handmade), Kuba Dąbrowski , Fundacja Sztuk Wizualnych, k a a s k a s, Jacek Kołodziejski, Mundin, Pokątna Drukarnia Typograficzna, Aga Prus, Raster Editions, Slava Varsovia, Ewa Stepnowska, Wydawnictwo KROPKA.

Inauguracja i prezentacje autorskie: sobota, 6 września 2014, godz. 12.00-20.00

Galeria Raster, ul. Wspólna 63, Warszawa,

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze