1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Dobry czas dla kabareciarzy

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Jesienna nowość Wydawnictwa Zwierciadło, książka Anny Mieszkowskiej „Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy” otrzymała głosami jury tytuł „Najlepszej książki historycznej II półrocza 2016 roku” w kategorii „W rolach głównych”. W tej kategorii wyróżniono publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią - biografie i wspomnienia.

Wydawałoby się, że o przedwojennym świecie artystycznej Warszawy napisano już wszystko. Podwójna biografia dwóch twórców kabaretowych z czasów II RP udowadnia jednak, że wciąż na rynku książki jest miejsce na rzetelne i ciekawe publikacje przybliżające tę tematykę. Anna Mieszkowska gruntownie przebadała losy swoich bohaterów, Mariana Hemara i Fryderyka Járosy'ego, śledząc recenzje i wspomnienia. Książkę warto też pochwalić za naprawdę bogatą szatę graficzną, oddającą „ducha” tamtej epoki. – uzasadnił wybór Tomasz Leszkowicz, redaktor naczelny Histmag.org.

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku.

Celem konkursu i plebiscytu „Historia zebrana” jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z publicystów historycznych, naukowców i recenzentów książek.

W portalu Histmag.org rozpoczęło się już ostatnie głosowanie jurorów, w którym wybierają oni między publikacjami nagrodzonymi w pierwszym i w drugim półroczu.

Ostateczne wyniki głosowania jurorów poznamy 24 stycznia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze