1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Wiele demonów” w Teatrze IMKA

Zobacz galerię 13 Zdjęć
Wybitny reżyser Mikołaj Grabowski tym razem sięga po entuzjastycznie przyjęty przez krytyków tekst Jerzego Pilcha. „Wiele demonów” to powieść, która podejmuje różne wątki. Z jednej strony jest to miłość i śmierć, z drugiej pożądanie i utrata.

W Sigle, miejscowości polskich luteranów, mroczny pesymizm przeplata się z ekstazą, a mieszkańcy oszczędzają na opale. Zniknięcie Oli, pięknej córki pastora Mraka sprawia, że „Wiele demonów” staje się pewnego rodzaju kryminałem, ale tylko pozornym, bo istotą jest tu tajemnica.

Spektakl ukazuje pewien rodzaj demonizmu, który kryje się w religijnej wspólnocie i jest sprzecznością cechującą protestantów.

Widzowie już od pierwszych minut są wciągnięci w intrygę, a jednocześnie zaglądają do domów bohaterów, którzy zadają pytania o sens życia, śmierci, wiary, Boga, miłości, cierpienia i o sens wielu demonów.

Z pozoru zabawne sytuacje, które wywołują chichot, szybko zmieniają w charkot, a śmiech więdnie w gardłach, także przy zaskakującym, niesamowitym zakończeniu.

W spektaklu występują aktorzy Teatru IMKA w Warszawie i Teatru Nowego w Łodzi.

Spektakl (dofinansowany ze środków miasta Łódź) prezentowany w ramach współpracy Teatru Nowego oraz Teatru IMKA – DuoPolis Kulturalne Warszawa-Łódź.

Obsada: Iwona Bielska (gościnnie), Maria Dejmek (gościnnie), Joanna Król, Agnieszka Rose (gościnnie), Łukasz Gosławski, Dymitr Hołówko (gościnnie), Marcin Kalisz (gościnnie), Tomasz Karolak (gościnnie) /Michał Sitarski, Dariusz Kowalski, Adam Kupaj  (gościnnie), Konrad Michalak, Wojtek Oleksiewicz , Piotr Ligienza (gościnnie)

Reżyseria i scenografia: Mikołaj Grabowski Adaptacja: Mikołaj Grabowski Kostiumy: Zuza Markiewicz i Izabela Dąbrowska Choreografia: Katarzyna Małachowska Reżyseria świateł i multimedia: Michał Grabowski Premiera: 16 maja 2017 Kolejne terminy spektakli: 17 i 18 maja 2017

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze