1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Cykl Spotkania o sensie: Depresja. Jedzenie, które leczy

Cykl Spotkania o sensie: Depresja. Jedzenie, które leczy

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Wydawnictwo Zwierciadło, Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Karolina i Maciej Szaciłło mają zaszczyt zaprosić na SPOTKANIA O SENSIE, czyli cykl comiesięcznych dyskusji, podczas których poruszane będą tematy związane z sensem życia i pokonywania przeciwności losu. 

Tym razem inspiracją do rozmów będzie wpływ sposobu życia i odżywiania na samopoczucie człowieka, zastosowanie naturalnych metod jako wsparcie w kontrolowanym przez lekarza procesie leczenia depresji oraz zapobieganiu okresowych spadków nastroju. Te zagadnienia zostały szerzej omówione przez Karolinę i Macieja Szaciłło w książce "Depresja. Jedzenie, które leczy".

Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o tym czym jest depresja i dlaczego tak bardzo niedaleko od depresji do euforii. Czemu euforię i ekscytację mylimy ze szczęściem? A brak silnych bodźców i przeżyć powoduje spadek nastroju, a w konsekwencji może prowadzić do depresji. Jak uświadamiać sobie własne stany emocjonalne? W końcu jak brać za nie odpowiedzialność?

SPOTKANIA O SENSIE to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II, który rozpoczął się w marcu 2017 roku. Cykl cieszy się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających, dlatego zapraszamy na już trzecią część spotkań. W ramach cyklu zapraszani są znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci i duchowni.

SPOTKANIE O SENSIE 27 września 2018, godz. 18:00 CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II ul. Foksal 11, 1 piętro

Wstęp wolny!

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób różnorodny, bogaty i twórczy jest przybliżane nauczanie Papieża Polaka.
Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia, korzystając z najstarszego systemu medycznego ajurwedy oraz współczesnej dietetyki, radzą, w jaki sposób przeciwdziałać depresji, jak podnieść życiową energię i wspomóc powrót ro równowagi (zarówno fizycznej, jak i psychicznej).

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2020 roku depresja będzie drugą najczęstszą przyczyną śmiertelności na świecie! Choruje na nią ponad 350 milionów ludzi. I choć ciężko jest określić dokładną liczbę, jedno jest pewne -skala zjawiska rośnie z roku na rok. Dotyka coraz młodszych, coraz bardziej bezradnych i… smutnych. Zdobyła już nawet niechlubne miano epidemii XXI wieku. Epidemii, która podobno dotyczy dwa razy częściej kobiet.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze