1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura

European Design Festival oraz Element Talks w Warszawie

European Design Festival - największe wydarzenie branży kreatywnej. Wystawy, inspiracje, wykłady, warsztaty. (Fot. materiały prasowe)
W dniach 6-9 czerwca Warszawa stanie się europejską stolicą projektowania graficznego. W tegorocznym programie oprócz wystaw i warsztatów wykłady dotyczące psychologii pracy projektantów. 

European Design Festival organizowany jest od 13 lat, co roku w innym europejskim mieście. W tym roku  po raz pierwszy w Warszawie. Wydarzenie adresowane jest do profesjonalistów z całego świata, oraz entuzjastów designu poszukujących inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu.

W tegorocznym programie oprócz wystaw, organizatorzy proponują wiele ciekawych warsztatów.  Podczas wykładów oraz  zajęć praktycznych uczestnicy będą mogli trenować umiejętności techniczne oraz kompetencje miękkie, takie jak budowanie relacji czy rozwiązywanie konfliktów. Andrzej i Jacek Santorski – duet ojca z synem, psycholog biznesu i projektant, porozmawiają o wypaleniu zawodowym. Agata Nowotny – socjolożka i projektantka, opowie o tym, jak aktualnie wygląda sytuacja kobiet w branży kreatywnej zarówno od strony praktycznej jak i socjologicznej. Z kolei Wioletta Gajowa i Marek Gajowy  zastanowią się, czy nieświadomość wpływa na kreatywność?

Podczas festiwalu rozdane zostaną nagrody dla najlepszych projektantów w Europie, reprezentujących różne dziedziny od druku i brandingu po webdesign.

Element Talks - największa konferencja dla projektantów w Polsce. (Fot. materiały prasowe)

Kluczowym punktem festiwalu jest szósta edycja Element Talks. Uczestników konferencji czekają dwa dni wykładów i warsztatów z ekspertami z całego świata. Portfolio is dead to hasło przewodnie tegorocznej edycji, klucz do namysłu nad zmieniającą się branżą.

Wśród prelegentów gwiazdy światowego designu, między innymi:

 • Michael Bierut – jeden z najsłynniejszych projektantów na świecie. Wspólnik w Pentagram Studio w Nowym Jorku, autor bestsellerowych książek w dziedzinie designu.
 • Mr Bingo – ilustrator, raper, performer. Znany między innymi z projektu Hate Mail, w którym ludzie zamawiali pocztówki z obraźliwymi rysunkami. (wykład zorganizowany we współpracy z British Council Polska w ramach cyklu Creativity Talks).
 • Daniel Mizieliński – autor gier i książek dla dzieci, które są już w domach milionów ludzi na całym świecie.
 • Carly Ayres  pisarka i dyrektorka kreatywną z Nowego Jorku. Przez ostatnie 2 lata była wspólniczką w HAWRAF, interaktywnym studiu projektowo-technologicznym.
 • Peter Bilak – typograf, projektant graficzny, założyciel domu typograficznego Typotheque i nowatorskiej platformy z fontami Fontstand.
 • Ran Segall – projektant UX i UI z Izraela, współpracujący z wieloma startupami.
 • Mateusz Machalski – typograf i podróżnik.

Wystawy:

 • Karol Śliwka jeden z najwybitniejszych polskich projektantów grafiki, którego prace przez dziesięciolecia kształtowały i nadal kształtują kulturę wizualną polskiej codzienności.
 • Print Control najlepsze polskie publikacje z 2018 roku.
 • Poster Rex plakaty wykonane techniką sitodruku przez artystów z całego świata
 • Postreet poster plakaty zabrane, oderwane, wycięte z ulicy.
 • Graduation Projects 2018 Międzynarodowy Przegląd Najlepszych Projektów Dyplomowych

European Design Festival Data: 6-9 czerwca 2019 r. Miejsce: różne lokalizacje w Warszawie

Konferencja Element Talks Data: 8-9 czerwca 2019 r. Miejsce: Warszawa, Mińska 65 

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa European Design Awards Element Talks Polish Graphic Design Awards

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze