1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Diane Kruger na "Terytorium wroga"

Diane Kruger na "Terytorium wroga"

materiały prasowe
materiały prasowe
9 marca do kin wchodzi film z jedną z najpiękniejszych kobiet świata (wg. magazynów Maxim, People)- Diane Kruger. W filmie „Terytorium wroga” wciela się w porwaną przez talibów dziennikarkę – Elsę.

Jest to dość nietypowa obecność kobiety w filmie akcji – nie jest ani maskotką przyczepioną do działających facetów, ani Larą Croft, która w pył roznosi wszystko i wszystkich. Gra babkę z silnym charakterem, wrażliwą, działającą.

Najpiękniejsza kobieta świata

Jest tak piękna, że wywołuje wojny i dzieli narody. Heleny Trojańskiej w filmie „Troja” nie sposób zapomnieć, a tym bardziej nie sposób zapomnieć jej odtwórczyni  - Diane Kruger. Blondynka o kryształowych oczach znalazła się na liście „50-ciu Najpiękniejszych Osób Świata”, którą tworzy magazyn „People”. „Maxim” z kolei przyznał jej miejsce wśród Gorącej Setki („Hot 100”). Zahipnotyzowała Quentina Tarrantino, który zaproponował jej rolę podwójnej agentki w „Bękartach wojny”, grała u boku Brada Pitta, Jareda Leto i Liama Neesona. Teraz Kruger pojawia się w filmie akcji „Terytorium wroga”, jako kobieta, dla której mężczyźni gotowi są poświęcić swoje życie. Diane gra porwaną przez talibów dziennikarkę Elsę, na ratunek której przybywa sześciu żołnierzy Sił Specjalnych. Zaczyna się walka o życie, którą nie wszyscy przetrwają.

Trudna rola

Główną siłą rażenia Kruger jest nie tylko uroda, ale przede wszystkim umiejętność oddawania prawdziwych emocji. - Diane roztacza aurę władczości, a jednocześnie ujawnia swoją emocjonalną stronę, cudowną wrażliwość. W scenie o największym ładunku uczuciowym wydała z siebie głęboki krzyk, pochodzący z najgłębszego wnętrza, który sprawił, że przeszły po nas wszystkich ciarki. Kiedy przyjęła rolę i mieliśmy pewność, że znajdzie na nią czas w swoim kalendarzu, czuliśmy ulgę i ogromną radość – mówi reżyser filmu.

„Terytorium wroga” w kinach od 9 marca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze