1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Sceny z życia plakatowego” – wystawa plakatów Maksa Bereskiego w warszawskim kinie Elektronik

Robin Williams jako słynna „Pani Doubtfire” na plakacie autorstwa Maksa Bereskiego (Fot. materiały prasowe)
Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych dobiega końca. Z tej okazji warszawskie kino Elektronik zaprasza na wernisaż wystawy plakatów filmowych marki Plakiat.

Wystawa „Sceny z życia plakatowego” w warszawskim kinie Elektronik poświęcona będzie plakatom filmowym marki Plakiat autorstwa Maksa Bereskiego, powstałym w latach 2019-2022 i ukazującym przekrój tematyczny i gatunkowy podejmowanych przez plakacistę realizacji. Wśród ekspozycji znajdą się m.in. plakaty do filmów „Sukienka”, „Pani Doubtfire”, „Pewnego razu... w Hollywood”, „C’mon C’mon” oraz „Teściowie”, za który twórca został uhonorowany nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Co więcej, po raz pierwszy w historii nagrody zdarzyło się, aby dwa dzieła tego samego artysty były nominowane równocześnie w tej samej kategorii: obok plakatu do filmu „Teściowie” szansę na wyróżnienie otrzymał również plakat do filmu „Ucieczka na srebrny glob”. Podczas wystawy pokazane zostaną polskie i zagraniczne plakaty marki, w tym najnowszy – do filmu „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej, który zostanie zaprezentowany przed projekcją filmu.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 9 października o godzinie 19:00. Wystawę będzie można odwiedzać do 31 października. Wstęp wolny.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze