1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Dawka humoru na weekend – najlepsze komedie na Netflixie

Dawka humoru na weekend – najlepsze komedie na Netflixie

Robert De Niro i Ben Stiller w filmie „Poznaj mojego tatę” (Fot. Rights Managed/Mary Evans Picture Librar/Forum)
Robert De Niro i Ben Stiller w filmie „Poznaj mojego tatę” (Fot. Rights Managed/Mary Evans Picture Librar/Forum)
Śmiech to zdrowie to wcale nie oklepany frazes, tylko źródło mądrości życiowej. Śmiejąc się, lepiej dotleniamy organizm, rozładowujemy stres, uwalniamy endorfiny i napełniamy się pozytywną energią. Dlatego śmiejcie się, ile możecie. Pomogą wam w tym wybrane przez nas najlepsze komedie na Netflixie. Przygotujcie coś ciepłego do picia i oglądajcie!

Netflix – komedie w sam raz na zimowy wieczór

Komedia z Adamem Sandlerem: „Duże dzieci”

Najśmieszniejsze komedie Netflix to te, w których występuje Adam Sandler. Możemy go podziwiać np. w filmie z 2010 roku – „Duże Dzieci” obok Chrisa Rocka, Kevina Jamesa, Davida Spade’a, Roba Schneidera oraz Salmy Hayek. W długi lipcowy weekend pięciu przyjaciół z dzieciństwa spotyka się po 30 latach, by wziąć udział w pogrzebie ukochanego trenera koszykówki. Wraz z rodzinami zatrzymują się w domku nad jeziorem należącym do zmarłego. Przyjaciele na nowo przeżywają szkolne czasy, wygłupiają się i usiłują pokazać dzieciom, że można się bawić tak jak za dawnych czasów. To prześmieszny i ciepły film, który dowodzi, że w każdym mężczyźnie zawsze pozostaje coś z młodego chłopca. Zdecydowanie zaliczamy go do grona „fajne komedie Netflix”.

Komedia ze Stillerem i De Niro: „Poznaj mojego tatę”

Omawiając najlepsze komedie Netflix, nie można zapomnieć o kultowym już filmie komediowym „Poznaj mojego tatę” z Benem Stillerem oraz Robertem De Niro. Greg Focker jest zakochany w Pam Byrnes, której postanawia się oświadczyć, jednak dziewczynie zależy, by ukochany poprosił o zgodę jej rodziców. Ślub młodszej siostry Pam jest do tego idealną okazją. Greg ma więc ważne zadanie – musi wkupić się w łaski Jacka, emerytowanego ogrodnika, który okazuje się byłym agentem CIA. Focker zrobi, co w jego mocy, żeby wywrzeć dobre wrażenie na rodzicach ukochanej. Niestety, wszystko zdaje się iść nie po jego myśli. Na domiar złego niespodziewanie zjawia się były chłopak Pam, który nadal żywi wobec niej uczucia. A jeśli będzie wam mało rodziny Byrnesów – polecamy także kontynuacje: „Poznaj moich rodziców” oraz „Poznaj naszą rodzinkę”, które również znajdziemy na platformie Netflix.

Komedia, przy której możesz się wzruszyć: „Ja cię kocham, a ty z nim”

Jeśli szukacie komedii, na której jednocześnie możecie się wzruszyć, polecamy „Ja cię kocham, a ty z nim” w reżyserii Petera Hedges’a. W roli głównej możemy podziwiać Steve’a Carella, znanego przede wszystkim z roli Michaela Scotta w serialu mockumentalnym NBC „Biuro”. Tutaj wciela się w rolę wdowca, który samotnie wychowuje córki i pracuje w gazecie, prowadząc rubrykę z poradami dla rodziców. Pewnego dnia los się do niego uśmiecha – Dan poznaje w księgarni Marie (Juliette Binoche), która od razu zawraca mu w głowie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie okazało się, że… Marie jest nową dziewczyną jego młodszego brata Mitcha (Dane Cook). Takie komedie na Netflix lubimy!

Komedia nie dla każdego: „Millerowie”

Pod hasłem „komedie śmieszne do łez Netflix,” znajdują się też „Millerowie” – film dla osób ze specyficznym poczuciem humoru. W rolach głównych możemy podziwiać Jennifer Aniston, Emmę Roberts, Jasona Sudeikisa oraz Willa Poultera. Gdy David, handlarz narkotyków, musi przewieźć 2 tony marihuany z Meksyku, decyduje się stworzyć fałszywą rodzinę, by nie budzić podejrzeć. Do współpracy zatrudnia striptizerkę Rose, nastolatkę Casey, która właśnie uciekła z domu, oraz sąsiada Kenny’ego. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki nie okazuje się, że towar został niedawno skradziony meksykańskiemu gangsterowi…

Komedia z Ryanem Reynoldsem i Jasonem Batemanem: „Zamiana ciał”

Na liście „polecane komedie Netflix” musi się znaleźć także „Zamiana ciał” – komedia z 2011 roku z Ryanem Reynoldsem i Jasonem Batemanem w rolach głównych. Mitch i Dave są przyjaciółmi, którzy prowadzą zupełnie odmienne życia. Dave to szanowany prawnik i ojciec rodziny z kochającą żoną u boku, a Mitch – duży chłopiec bez stałej pracy, stresów i zobowiązań. Los postanawia się trochę z nimi zabawić – gdy pewnego dnia po wspólnym wypadzie na miasto mężczyźni się budzą, ku swojemu zdziwieniu odkrywają, że… zamienili się ciałami. Początkowym zadowoleniu nową sytuacja odkrywają, że życie każdego z nich nie było tak idealne, jak im się wydawało.

Komedia na święta: „Niezapomniane święta”

Na koniec bonus – komedia w iście świątecznym stylu z 2022 roku. W roli głównej możemy podziwiać Lindsay Lohan, która wciela się w rolę Sierry – rozpieszczonej spadkobierczyni hotelu. Niestety na skutek nieszczęśliwego wypadku na nartach dziewczyna traci pamięć. Z pomocą przychodzi jej przystojny właściciel górskiej chaty (Chord Overstreet). Chociaż produkcja ta nie należy do kategorii „najśmieszniejsze komedie Netflix”, to lekki romantyczny film, który nadaje się w sam raz na oczekiwanie na święta, gdy za oknami śnieg. Tak że łapcie za kubek kakao i siadajcie do oglądania!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze