10 najlepszych aplikacji kulinarnych

zdrowa dieta na jesien
123rf.com

W jakie aplikacje kulinarne warto wyposażyć telefon?
1. Smaker.pl

Wielka księga przepisów w 8 kategoriach (śniadania, zupy, dania główne, desery, napoje, przekąski, sałatki, przetwory, dodatki). Pozwala tworzyć listę ulubionych przepisów, dzielić się recepturami na portalach społecznościowych oraz pobierać gotowe ebooki z ciekawymi przykładami dań. Przepisy w aplikacji dodawane są przez użytkowników serwisu Smaker.pl, co gwarantuje, że bez problemu będziemy mogli przygotować je samodzielnie we własnej kuchni.

2. Przepisy.pl

Jedna z najbardziej popularnych polskich aplikacji kulinarnych. Oferuje ponad 5 tys. przepisów opatrzonych zdjęciami i dodatkowymi radami. To nie wszystko: oprócz przepisów są tu dostępne propozycje dań na każdy dzień, przelicznik miar, minutnik i cała masa porad kulinarnych od doświadczonych szefów kuchni. Ulubione przepisy można zapamiętywać i tworzyć z nich specjalne listy – mniamlisty.

3. Mojeciasto.pl

To Mobilna Akademia Pieczenia, dzięki której zaskoczysz znajomych pysznym ciastem. Jeśli nie jesteś mistrzem wypieków, z pomocą przyjdą przepisy w formie video z instrukcją krok po kroku. Wszystkie receptury tworzone są i dodawane przez użytkowników portalu MojeCisato.pl. Dodatkowo aplikacja oferuje wyszukiwarkę przepisów online i możliwość logowania się przez Facebook’a oraz Google+.

4. Cooklet

Aplikacja została nagrodzona międzynarodową nagrodą Gourmand World Cookbook Awards w kategorii książek cyfrowych. Jej użytkownicy w łatwy sposób mogą dzielić się swoimi osiągnięciami kulinarnymi, opiniami i przepisami z ludźmi na całym świecie. Dodatkowo aplikacja oferuje możliwość sterowania głosowego.

5. Allthecooks

To połączenie portalu społecznościowego i ponad 200 tysięcy szybkich, prostych do wykonania przepisów. Można zapamiętywać ulubione receptury, dzielić się nimi z innymi użytkownikami, komentować i oceniać zamieszczane przez ludzi przepisy.

6. Evernote Food

Osobisty kulinarny notatnik. Można w nim zapisywać ulubione przepisy, oceniać odwiedzane restauracje (i szukać nowych według rodzaju kuchni lub lokalizacji), robić i przechowywać zdjęcia posiłków. Ta aplikacja to świetny sposób, żeby stworzyć własną Książkę kucharską.

7. Gastronauci

Jeśli nie macie pomysłu gdzie wyskoczyć na obiad, na pomoc przychodzi aplikacja Gastronauci. W bazie znajduje się ponad 20 tysięcy lokali i blisko 100 tysięcy recenzji. Miejsca można wyszukiwać według ceny, rodzaju kuchni lub ocen przyznanych przez klientów. Jeśli coś przyciągnie naszą uwagę – możemy od razu zarezerwować stolik on-line. Szybko i wygodnie – polecamy!

8. Quandoo

Aplikacja przeznaczona do rezerwacji restauracji on-line. Przed pójściem do lokalu w łatwy sposób możemy obejrzeć kartę dań, sprawdzić godziny otwarcia, przeczytać recenzje innych biesiadników i dokonać rezerwacji stolika. Co więcej, aplikacja daje możliwość zdobywania Punktów Lojalnościowych, które później możemy wymieniać na Darmowe Kupony do restauracji.

9. Vivino Wine Scanner

Koniec z odwiecznym problemem doboru wina do kolacji. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie etykiety wina, a aplikacja Vivino Wine Scanner poinformuje Cię o jego pochodzeniu, opiniach ludzi, którzy mieli okazję go skosztować, a także z jakim daniem najlepiej będzie się komponowało. Ta aplikacja to prawdziwy ekspert – w jej bazie znajduje się ponad 6 milionów win i 100 tysięcy winnic na całym świecie!

10. Best Before

Chyba każdemu z nas choć raz zdarzyło się znaleźć w lodówce jedzenie, którego już dawno powinno tam nie być… Z aplikacją Best Before już więcej się to nie zdarzy! W porę poinformuje nas, że zbliża się koniec daty przydatności danego produktu. Łatwe do zapamiętania, kolorystyczne oznaczenia dzielą produkty na trzy kategorie: z datą ważności dłuższą niż 6 miesięcy, przydatnością między 4 a 6 miesięcy oraz do szybkiego spożycia.