1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. We dwoje do Grecji

We dwoje do Grecji

123rf.com
Zobacz galerię 5 Zdjęć

Wspólne podróżowanie jest ważne dla relacji. Nie bez powodu w badaniu przeprowadzonym w lutym 2013 przez US Travel Association 83 % podróżujących par twierdzi, że ich związek jest ciągle romantyczny!

Dlaczego warto podróżować we dwoje?

Uczestnicy badania zdecydowanie podkreślają, że podróżowanie z partnerem jest romantyczne, wzmacnia bliskość i dobrze wpływa na życie seksualne pary. Te efekty podróżowania dają się logicznie wytłumaczyć - wreszcie jest czas na rozmowę, na czułość, po prostu: na bycie razem. Wspólna wyprawa stwarza też okazję do lepszego poznania partnera: czy lubi odkrywać smaki, czy trzyma się starych przyzwyczajeń? Czy umie się „wyluzować", czy ciągle jest „na baczność"? Czy patrzy na to, co wokół, czy nie może się oderwać od swojego smartfona? Czy jest otwarty na nowe doświadczenia, czy krytykuje wszystko, czego nie zna?

Wiele osób obawia się, że wyjazd zorganizowany to leżenie na plaży albo stadne zwiedzanie najbardziej turystycznych miejsc. Nic bardziej mylnego! Touroperator, specjalista od greckich wakacji – Grecos oferuje nowoczesne pakiety wakacyjne: pobyty all inclusive, wycieczki objazdowe, podróże fly & dive, wyjazdy 2 w 1 - łączące zwiedzanie z leniwym wypoczynkiem albo pobyty w dwóch różnych miejscach. Grecja ze swoją różnorodnością krajobrazu, licznymi możliwościami uprawiania sportów, bogactwem kulturalnym i historycznym jest miejscem, w którym każda para znajdzie coś dla siebie.

Amatorzy wspinaczki powinni wybrać się na Riwierę Olimpu - w pobliżu czeka mityczny Olimp oraz masyw Meteory znany także z zespołu monastyrów na szczytach skał. Idealne warunki sportowe panują też na wyspach greckich. Miłośnicy desek z żaglem (kitesurfing, windsurfing) mogą odwiedzić Kos albo Rodos, gdzie leży mekka windsurfingowców, plaża Prasonisi. Dobre spoty znajdą także na Lefkadzie, która przyciąga również paralotniarzy. Podczas podróży na Rodos warto pamiętać o Dolinie Motyli. Piękne owady pojawiają się  w dolinie w czerwcu i przez letnie miesiące trwają tu motyle gody.

Ci, którzy wolą zwiedzanie, nie muszą wcale zostać w Atenach. Wyjątkowe miejsca czekają na nich m.in. na Krecie. Ta największa z wysp greckich, piękna, trochę dzika, mieści tak wiele zabytków, że jeden pobyt to za mało, by obejrzeć wszystkie. Za pierwszym razem na pewno warto zobaczyć wenecki port w Chanii, labirynt w Knossos i położoną w pobliżu stolicę, Heraklion. Można także skorzystać z okazji i pojechać na Santorini. Touroperator Grecos ma swojej ofercie takie wycieczki z Krety. Ciemny wulkaniczny piasek i białe zabudowania z niebieskimi dachami pozostawiają niezapomniane wrażenie. Santorini to piękna wyspa, a tamtejszy zachód słońca stwarza idealną atmosferę dla zakochanych.

Poszukiwaczy śladów starych kultur zainteresuje także Korfu, czyli starożytna Kerkyra, która w Starożytności znajdowała się w rękach Koryntu, Rzymu, a potem Bizancjum, Wenecji, Turcji a nawet... Anglii. A od połowy XIX w. stała się popularną wśród bogatych Francuzów i Austriaków, którzy spędzali tu wakacje. Pozostały po nich piękne pałace.

Ale każdy ma swoje wymarzone wakacje. Można je spędzić po prostu na korzystaniu z uroków życia, dobrej kuchni, słońca, plaży. Grecja to wszystko zapewnia, a sympatyczni gospodarze chętnie goszczą turystów z Polski. Polacy lubią więc tu przyjeżdżać. Grecja wygrywa też w rankingach romantycznych miejsc. Nic w tym dziwnego - największa poetka Starożytności, Safona pochodziła przecież z wysp greckich.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze