1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Tuż przed urlopem - 5 rad

Tuż przed urlopem - 5 rad

123rf.com
Marzysz już o wakacjach, urlop za chwilę, powinno być pięknie, a ty się stresujesz. Poziom kortyzolu wzrasta, bo denerwujesz się, czy zdążysz przygotować się do wyjazdu i zamknąć sprawy w pracy. Oto 5 rad dla ciebie.

Nie pozwól, żeby stres zawładnął tobą tuż przed urlopem. W przeciwnym przypadku spożytkujesz go, żeby odpocząć po przygotowaniach do odpoczynku. A to przecież bez sensu. Dlatego:

1. Upraszczaj

Zrób listę spraw, które masz załatwić przed urlopem. Po jednej stronie kartki zapisz te, które dotyczą pracy, po drugiej te związane z samymi przygotowaniami do wyjazdu. Na drugi dzień przeczytaj uważnie listę i wykreśl to, co nie musi być zrobione. Od razu zrobi ci się lepiej. Zwykle przesadzamy w przekonaniu, że pewne rzeczy są niezbędne. Nie mamy też wyczucia w oszacowaniu naszych sił i czasu, które są potrzebne do wykonania poszczególnych czynności.

2. Ustal priorytety

Kiedy twoja lista koniecznych spraw została już skrócona, przepisz ją, uwzględniając to, co jest najważniejsze. Najpierw napisz sprawy, które są absolutnie konieczne, potem spisuj w kolejności ważności.

3. Bądź elastyczna

Pilnuj realizacji listy, im więcej punktów będziesz odhaczać, tym twój spokój będzie większy i bardziej ugruntowany. Jednak przy tym wszystkim staraj się być elastyczna. Zwłaszcza tuż przed wyjazdem może zdarzyć się coś, czego nie przewidziałaś. Dodatkowe zadania w pracy czy niemożność kupienia czegoś. Przygotuj się na zmianę planów.

4. Proś o pomoc

 

Jeśli sytuacja, w której się teraz znajdujesz jest dla ciebie trudna, bo różne sprawy się piętrzą, poproś o pomoc. Zwróć się o wsparcie na przykład do koleżanki z pracy, może cię w czymś zastąpi. Potem ona pójdzie na urlop i będzie mogła liczyć na ciebie. Może mama lub przyjaciółka zajmie się dziećmi, żebyś sprawnie zrobiła zakupy czy odwiedziła fryzjera.

5. Śmiej się

Najważniejsze, żebyś zachowała do tych przygotowań dystans i jak najczęściej znajdowała powód do śmiechu. Dzięki niemu rozluźnisz się i przygotowania gładko pójdą. Poza tym wprawisz się w dobry humor już przed urlopem. Śmiej się – masz przecież powód do radości. Wakacje!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze