Korpogimnastyka: postaraj się o aktywność w biurze

fot.123rf

Nie musisz się zgrzać ani spocić, wystarczy, że wpleciesz ćwiczenia pomiędzy codzienne aktywności.
MIĘŚNIE DNA MIEDNICY – Niech to będzie „akcja e-mail” – z każdym otrzymanym e-mailem napnij mięśnie dna miednicy lub wykonuj ruch, jakbyś wstrzymywała mocz – w ten sposób ćwiczysz mięśnie Kegla.

MIĘŚNIE GŁĘBOKIE BRZUCHA

Siedząc przed komputerem, podłóż pod pupę beret rehabilitacyjny lub ręcznik zwinięty w kostkę. Utrzymując równowagę, ćwiczysz mięśnie głębokie, taki sam efekt uzyskasz, siedząc na piłce.

SIEDZENIE

Pamiętaj, by co 10 min zmieniać pozycję, zadbaj, byś miała właściwie ustawione krzesło i komputer (monitor na wysokości wzroku, w kolanach kąt 90 stopni, nadgarstki podparte na blacie).

MIĘŚNIE POŚLADKOWE

Windę zamień na schody – już po 3 tygodniach zauważysz, że twoje pośladki są dużo twardsze. Rozmawiasz przez telefon na stojąco? W trakcie konwersacji możesz wykonywać naprzemianstronnie lift, czyli wznos nogi w tył.

KONDYCJA

Wykorzystaj ładną pogodę, możesz jeździć do pracy na rowerze lub wysiadać np. przystanek wcześniej i iść na piechotę. Policz, ile masz kroków do kuchni, do sali konferencyjnej – być może robisz nieświadomy trening 😉 Jeśli przysługuje ci przerwa na lunch, możesz zrobić np. krótki trening typu Tabata i zjeść niewielki posiłek – w ten sposób zmieścisz się w 30 minutach.

RELAKSACJA I ROZCIĄGANIE

Podciągnij barki do uszu i wraz z wydechem energicznie zepchnij je w dół. W przerwie przyjmij pozycję embrionalną, czyli wykonaj na krześle skłon w dół i postaraj się rozluźnić. Rozmawiając przez telefon na stojąco, rozciągnij łydki, opierając palce stóp o ścianę.

Paulina Brzózka: coach, szkoleniowiec, instruktorka fitness, współautorka książki „Fitness dla kobiet”, www.paulinabrzozka.com