Skuteczne i proste pranie w kilku krokach

Skuteczne i proste pranie w kilku krokach
shutterstock

Pranie wydaje się łatwą czynnością, jednak nawet tutaj popełniać możemy różnego rodzaju błędy. Co zrobić, aby przebiegało szybko i sprawnie? Warto zastosować się do kilku prostych wskazówek.
Dobra organizacja to podstawa

Jeśli zdarza ci się, że rano brakuje czystej bielizny lub ulubiona bluzka przy zakładaniu okazuje się poplamiona, to niezawodny znak, że pora popracować nad lepszą organizacją. Dzięki niej zawsze będziemy mieli w co się ubrać, a nasze ubrania będą w znacznie lepszym stanie. Jednym słowem – ogromna oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Warto zainwestować więc w porządny kosz na pranie, najlepiej umożliwiający wstępną segregację prania. Zabrudzona odzież powinna trafiać do niego zaraz po zdjęciu, zamiast leżeć tygodniami np. na dnie szafy. A wstępne segregowanie kolorystyczne pozwoli działać szybciej podczas wstawiania prania.

Plama plamie nierówna

Warto pamiętać, że zabrudzenia najłatwiej wywabić, kiedy są jeszcze świeże. Dlatego w tym przypadku, zamiast wrzucać ubranie od razu do kosza na pranie, zajmijmy się usuwaniem plamy. Istnieje wiele metod usuwania plam – najważniejsze jednak, by dostosować wybrany sposób zarówno do konkretnego materiału, jak też do rodzaju plamy. Na przykład niektóre (np. z tłuszczu) warto potraktować od razu gorącą wodą, inne natomiast takie działanie tylko utrwali (np. krew)! Z pomocą przyjdą nam sól i soda oczyszczona, ale przede wszystkim innowacyjne, a jednocześnie w pełni bezpieczne środki czystości, jak np. Vanish Oxi Action.

Na co szczególnie uważać?

ZAMÓW

E-WYDANIE

Oprócz sposobów usuwania plam warto też poznać parę innych ważnych zasad. Przede wszystkim przed praniem zawsze dokładnie opróżnijmy kieszenie – nie chcemy przecież uprać pieniędzy czy chusteczki higienicznej. Zapnijmy wszystkie suwaki oraz guziki, dzięki czemu zapobiegniemy powstawaniu odkształceń. Będziemy mieli też ułatwione zadanie przy wyjmowaniu upranej odzieży. Nie zapomnijmy o segregowaniu prania nie tylko pod względem kolorów, lecz również piorąc razem takie same materiały. Błędem jest pozostawianie upranych rzeczy przez dłuższy czas w pralce – mogą potem nieprzyjemnie pachnieć.

?>