1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Jak przewinąć niemowlę?

Jak przewinąć niemowlę?

123RF.com
123RF.com
Młodzi rodzice mają wiele obaw, pytań i wątpliwości dotyczących przewijania malucha.

Lęki świeżo upieczonych mam i ojców, choć w pełni naturalne, często okazują się być zupełnie niepotrzebne. Jeśli bowiem odpowiednio przygotujesz kącik do przewijania, wybierzesz dobre pieluchy i zachowasz podstawowe zasady bezpieczeństwa, sprawnie zmienisz pieluchę bobasa.

Przewijanie krok po kroku

Aby szybko i sprawnie zmienić dziecku pieluszkę, przygotuj odpowiedni kącik do przewijania. Co będzie ci potrzebne? Przede wszystkim mata lub przewijak, na którym ułożysz dziecko oraz najpotrzebniejsze akcesoria  - m.in. pieluszki, nawilżone chusteczki, kremy do pupy oraz puder. Przewijając dziecko, pamiętaj, aby robić to spokojnie i powoli. Dzięki temu maluch będzie czuł się bezpiecznie, pewnie i komfortowo, nie narazisz go także na nagłą zmianę temperatury.

Gdy wszystko, co jest ci potrzebne do przewinięcia szkraba, masz pod ręką, zacznij przewijanie. Połóż dziecko na macie. Odepnij pieluszkę i rozwiń ją. Chusteczką nawilżaną oczyść pupę maluszka ze wszystkich zanieczyszczeń, a  następnie zwiń i wyrzuć pieluchę. Osusz skórę niemowlęcia ręcznikiem, zaaplikuj krem ochronny i puder. Następnie unieś pupę maluszka do góry, podkładając dłonie pod jego pośladki. Nigdy nie ciągnij dziecka za nóżki – to grozi uszkodzeniem delikatnych stawów biodrowych dziecka. Gdy uniesiesz pupę pociechy, połóż pod nią czystą pieluszkę i zapnij umieszczone po jej bokach rzepy samoprzylepne. Gotowe!

Dobra pielucha to podstawa

Najmłodsze niemowlęta wymagają przewijania nawet kilkanaście razy na dobę. To sprawia, że rodzice szukają wygodnych i praktycznych rozwiązań – takich, które pozwolą szybko, higienicznie i w pełni komfortowo przewinąć malucha o każdej porze dnia i nocy. Zatem – jakie pieluchy wybrać? Specjaliści przekonują, aby wybierać takie pieluchy, które zapewniają dziecku pełną swobodę ruchu, są miękkie, łagodne w dotyku, dopasowujące się do ciała dziecka i rosnące razem z nim. To idealne rozwiązanie  i dla mamy, i dla malucha.

</a>

Eko pieluchy zamiast pampersów

Współczesne mamy wiedzą, że odpowiednia pielucha to podstawa zdrowia i komfortu malucha. Zestaw 5. pieluszek szybkoschnących Close ze sklepu

to znakomita alternatywa dla zwykłych pieluch. Nie tylko pomagają mamom szybko, wygodnie i higienicznie przewinąć malca i w dzień, i w nocy (co zostało zauważone i docenione przez ekspertów Practical Parenting),  to dodatkowo są bardzo praktyczne i uniwersalne. I jeszcze rosną razem z pociechą!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze