1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Clear aligner – nakładki ortodontyczne dla pięknego uśmiechu

Clear aligner – nakładki ortodontyczne dla pięknego uśmiechu

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Czy przeszło ci kiedyś przez myśl, że leczenie wad zgryzu może odbywać się krótko, bez bólu i bez nieestetycznie wyglądającego aparatu ortodontycznego? Jeśli marzy ci się korekta zębów bez przytwierdzonych na stałe drutów ortodontycznych i zamków, które sprawiają dyskomfort, clear aligner marki DR SMILE to produkt dla ciebie. Sprawdź dlaczego!

Czym jest clear aligner?

to najnowocześniejsza metoda leczenia ortodontycznego, po raz pierwszy zastosowana w Niemczech (skąd DR SMILE sprowadza swoje nakładki). Opiera się ona na stosowaniu idealnie dopasowanych do uzębienia pacjenta nakładek, które z powodzeniem mogą zastąpić większość aparatów ortodontycznych przy wielu rodzajach wad zgryzu. Clear aligner jest – jak sama nazwa wskazuje – przezroczysty, w związku z czym trudno go zauważyć na zębach. Jednak niewidoczne nakładki dają widoczne efekty!

Jak działa clear aligner?

Nakładki delikatnie przesuwają zęby do pozycji, w której powinny się one znajdować. Dzięki temu, że są idealnie dopasowane do zębów pacjenta, cały proces obywa się bez bólu (pacjent może odczuwać jedynie nacisk na zęby przez pierwsze kilka dni). Nakładki wymienia się co dwa tygodnie – to powoduje stopniowe prostowanie lub wyrównywanie zębów. W DR SMILE nakładki są ponumerowane, w związku z czym łatwo jest dbać o ich odpowiednią kolejność. Długość stosowania nakładek zależy od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu. Najczęściej jednak nosi się je kilka miesięcy – od czterech do dziewięciu. Wiele zależy jednak od samego pacjenta, ponieważ leczenie może dojść do skutku wyłącznie przy jego zaangażowaniu. Nakładki powinny być noszone 22 godziny na dobę, a nie tylko podczas snu (jak w przypadku ruchomych retainerów). Nie wolno też robić sobie od nich przerw przez cały okres leczenia. Tylko przy takim ich stosowaniu wdrożone leczenie da pełny i satysfakcjonujący efekt.

Clear aligners marki DR SMILE zostały wykonane z termoplastycznego tworzywa sztucznego, które posiada wszelkie atesty, by mogły być używane do leczenia ortodontycznego. Nakładki DR SMILE nie zwierają plastyfikatorów (BPA) oraz innych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie pacjentów.

Warto też wiedzieć, że przed nałożeniem nakładek pacjent musi być wyleczony ze wszelkich chorób stomatologicznych (próchnica, kamień nazębny, parodontoza i inne). Kiedy zęby są w pełni zdrowe, można rozpocząć drogę ku pięknemu uśmiechowi. Najpierw ustala się indywidualny plan leczenia. DR SMILE zaprasza naszych pacjentów na bezpłatny skan 3D zębów. Następnie, na podstawie otrzymanego skanu 3D, specjaliści DR SMILE przeprowadzają symulację wyglądu zębów przed i po wdrażanym leczeniu. Gdy wszystko jest gotowe, pacjent otrzymuje swój plan leczenia, a konsultant DR SMILE przeprowadza z nim rozmowę telefoniczną, by ustalić szczegóły i odpowiedzieć na ewentualne pytania. Do tego momentu nasza współpraca z pacjentem jest darmowa i niezobowiązująca – można zrezygnować na każdym jej etapie.

Kiedy pacjent zaakceptuje plan leczenia, firma zaczyna przygotowywać dla niego nakładki. Ten proces trwa kilka tygodni. Po tym czasie nakładki są dostarczane do domu i rozpoczynamy drogę do nowego, pięknego uśmiechu. Pacjenci nie muszą umawiać się na wizyty w gabinecie stomatologicznym – DR SMILE posiada swoją aplikację, przez którą można wysyłać zdjęcia stanu swojego uzębienia i dostawać przypomnienia o konieczności wymiany nakładki. Ten sposób prowadzenia leczenia jest taki, jak same nakładki – niezwykle wygodny.

Clear aligner a tradycyjne aparaty ortodontyczne

W porównaniu z tradycyjnymi aparatami stosowanymi przy wadach zgryzu nakładki clear aligner są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Ich wyjątkową zaletą jest fakt, że można je zdejmować. To pomaga utrzymać higienę w jamie ustnej, co tradycyjne aparaty ortodontyczne utrudniają – szczotkowanie zębów jest podczas ich użytkowania nie takie proste. Ponadto clear aligner jest niemal niewidoczny. Dzieje się tak dzięki przezroczystemu materiałowi i doskonałemu dopasowaniu do zębów pacjenta (które jest konieczne, żeby leczenie przebiegało skutecznie). Dlatego clear aligner to zdecydowanie bardziej estetyczne i wygodne rozwiązanie.

Warto jednak pamiętać, że clear aligner niestety nie jest rozwiązaniem dla każdego. Nakładkami ortodontycznymi z powodzeniem można leczyć typowe wady zgryzu. Kiedy jednak są one bardzo poważne, koniecznością może być operacja. Nie lekceważ swojego zdrowia!

Czy clear aligner jest drogi?

Leczenie ortodontyczne w Polsce nie jest refundowane, dlatego na pewno zastanawiasz się nad kosztami nakładek ortodontycznych. Koszt całej usługi w DR SMILE waha się od 6 730 zł do 11 390 zł, a jej cena zależy od stopnia i rodzaju wady zgryzu. Producent jest elastyczny i chce dopasować się do twoich potrzeb, dlatego w DR SMILE zapłacisz tak, jak tobie jest wygodnie – w ratach lub jednorazowo. Niezależnie od tego, w porównaniu z tradycyjnym aparatem ortodontycznym, koszt clear aligners jest około 30 proc niższy. Ponadto DR SMILE oferuje unikalną zniżkę dla studentów.

Podsumowanie

Masz wrażenie, że twoje zęby wymagają korekty? A może już wiesz, że masz wadę zgryzu i szukasz mniej inwazyjnego sposobu niż aparat, żeby się jej pozbyć? Niezależnie od twoich powodów, zapraszamy cię na bezpłatną konsultację stomatologiczną w DR SMILE. Nasz stomatolog dokładnie obejrzy twoje zęby i zaproponuje leczenie dopasowane do ciebie. Najwyższa jakość i satysfakcja gwarantowane!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze