1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Prawdziwe mity o kosmetykach

Prawdziwe mity o kosmetykach

123RF.com
Pomysłowość i kreatywność producentów kosmetyków nie ma granic.

Co roku na rynek kosmetyczny  trafiają kosmetyki likwidujące zmarszczki, rozstępy i cellulit, powiększające biust i robiące wszystko, by upodobnić przeciętną kobietę do lalki Barbie. Czasem jednak producentów poniesie trochę wyobraźnia..

Mit nr. 1:  Krem efekt botoksu, liftingu

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem,  to jedna z najsilniejszych trucizn, a jej działanie polega na blokowaniu przewodzenia nerwowo-mięśniowego,  więc żaden krem nigdy nie zadziała tak jak botoks. Lifting jako zabieg ściśle chirurgiczny ma nieporównywalne efekty do działania kremu.

Mit nr 2: Biust większy o 2 rozmiary

Kosmetyk może ujędrnić, podnieść, nawilżyć ale na pewno nie powiększy nam nagle biustu o 2 rozmiary. Od tego jest skalpel.

Mit nr 3: Większe usta

Takie kosmetyki działają na zasadzie podrażniania zakończeń nerwowych, w związku z czym usta wydaja się większe, ale ten efekt utrzymuje się aż do momentu, gdy po prostu zjemy ten kosmetyk z ust.

Mit nr 4: Krem dodający energii

Od dodawania skórze energii są witaminy a nie zapach olejku. Owszem orzeźwiający zapach może nas pobudzić do działania, ale nie sprawi, że nasza skóra zacznie wyglądać lepiej.

 Mit nr 5: Krem z hormonami szczęścia

Sprzedaż kosmetyków zawierających hormony jest od dawna zabroniona. W kremach reklamowanych jako te zawierające endorfiny - nie ma jej, ale są składniki poprawiające wygląd skóry, co i tak sprawi, że będziemy szczęśliwsze.

Mit nr 6:  Redukuje tkankę tłuszczową

Cudów nie ma, a żeby spalić tłuszcz trzeba się nieźle napocić. Gdyby bowiem istniał taki magiczny specyfik, żadna z nas nie byłaby na diecie, a gwiazdy Hollywood zwolniłyby swoich trenerów. Takie kosmetyki z reguły zawierają substancje, które pobudzają metabolizm, ale ich stężenie i wchłanianie przez skórę jest  niewielkie, więc nie ma co liczyć na cudowna przemianę z rozmiaru XL do XS.

Mit nr 7: Likwiduje cellulit

Owszem krem pomoże w walce z cellulitem, ale sam nigdy go nie usunie. Do tego potrzebna jest zmiana diety, aktywność fizyczna, masaże i specjalistyczne zabiegi.

Skoro to kłamstwa, to dlaczego nie ma za to kary? Otóż pewne rzeczy nie są powiedziane wprost. Najczęściej wszystko jest zawoalowane słowami, takimi jak efekt liftingu czy à la większy biust, wobec tego niestety nie ma się do czego przyczepić. Producent może powiedzieć "efekt liftingu”, a to coś zupełnie innego niż lifting i trzeba się z tym zgodzić. Tylko od nas bowiem zależy, czy wszystkie obietnice będziemy traktować śmiertelnie poważnie, czy z lekkim przymrużeniem oka ;).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze