1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Chinina i kofeina na wypadajace włosy

123RF.com
123RF.com
Nowa propozycja Laboratoriów Klorane to synergiczne połączenie objęte patentem, łączące wyjątkowo skuteczne składniki wzmacniające i pobudzające włosy: chininę z kofeiną. Badania wykazały, iż skuteczność chininy po połączeniu z kofeiną wzrasta aż 8-krotnie, czyniąc kompleks chinina-kofeina 10-krotnie skuteczniejszym w przeciwdziałaniu okresowemu wypadaniu włosów.

Chinina pozyskiwana jest przez Laboratoria Klorane z kory chinowca czerwonego (Cinchona pubescens Vahl.), zbieranej wyłącznie z dojrzałych drzew rosnących na wschodnich zboczach Andów nad Amazonką. Wyciąg z chinowca ma silne właściwości wzmacniające. Laboratoria Pierre Fabre jako jedyne wytwarzają linię produktów przeciw wypadaniu włosów, w której wyciąg z chinowca jest podstawową substancją aktywną. Jej wpływ na wzrost włosów został przez naukowców z Laboratoriów Pierre Fabre udowodniony i opatentowany. Sprzyjając mikrokrążeniu w cebulkach włosów, wyciąg z chininy optymalizuje wymianę w brodawkach skórnych, tym samym przyczyniając się do stymulacji wzrostu włosów. W trosce o pozyskanie tego, co najwartościowsze w każdej z roślin, marka opracowała nowe zasady zbioru roślin i uzyskiwania wyciągów roślinnych, aby substancje aktywne były pozbawione wszelkich zbędnych składników, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich skuteczność. Zbiór kory chinowca jest obecnie przeprowadzany bez zastosowania środków ochrony roślin, aby nie zaburzyć aktywnych właściwości chininy. Garbniki roślinne, naturalnie obecne w wyciągu, również są usuwane, w celu zapewnienia większej biodostępności chininy.

Kofeina znana z działania pobudzającego system nerwowy, była również przedmiotem badań i publikacji naukowych, które wykazały, że ma silne właściwości przeciwdziałające wypadaniu włosów: - stymuluje działanie na proliferację komórek mieszków włosowych in vitro, - wpływa ochronnie na komórki brodawek skórnych, - poprawia mikrokrążenie w cebulkach włosów.

Oprócz aktywnego kompleksu chininowo-kofeinowy, Kuracja Klorane zawiera koncentrat witamin, który wzmacnia włókno włosa:  alfa-pinen (stymuluje wzrost włosa), witaminę PP (źródło energii dla włosów), witaminę B5 (daje łodydze włosa wytrzymałość i siłę).

Stosowanie:

Nowa Kuracja Klorane jest zawarta w praktycznym flakonie z końcówką umożliwiającą szybką, wygodną aplikację pozwalającą na precyzyjne nałożenie preparatu na skórę głowy i równomiernie na całej długości włosów. Produkt jest przyjemny w użyciu, nie powoduje przetłuszczania ani sklejania włosów, ułatwia układanie, ma świeży, drzewny zapach.

Produkt należy stosować 2-3 razy w tygodniu przez 6 tygodni, na czystą skórę głowy i na włosy suche lub wilgotne. Jeśli to możliwe – Kurację warto aplikować wieczorem.

1 flakon Kuracji Klorane stanowi pełną, 3-miesięczną kurację przeciw okresowemu wypadaniu włosów.

Zobacz: szampony do włosów

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze