fbpx

Hipnotyzująca kolekcja Aleksandry Markowskiej

Hipnotyzująca kolekcja Aleksandry Markowskiej
www.aleksandramarkowska.pl / foto: Aparatki -M. Ostrowska & D.Wróblewska

To, co moim zdaniem jest najbardziej pociągające w modzie, to czysta forma, wyrażona za pomocą pięknych barw oraz szlachetnych tkanin. Te cechy to również najmniej, co można powiedzieć o kolekcji „Balance” Aleksandry Markowskiej.
Aleksandra Markowska to młoda i niezwykle zdolna projektantka, która kreuje swoja ścieżkę w świecie mody już od kilku lat. Od dwóch sezonów tworzy niezwykle kobiece i bardzo spójne kolekcje, pozwalające projektantce dać popis swojej szczególnej wrażliwości na fakturę i teksturę tkaniny.

foto: Aparatki / M. Ostrowska & D.Wróblewska, więcej zdjęć w galerii

„Balance” utrzymana w odcieniach szarości i srebra jest niezwykle elegancka i wysublimowana, a zarazem seksowna i drapieżna. Lejące tkaniny pozwalają nie tylko zbudować ciekawe konstrukcje, które dzięki zastosowanym drapowaniom mogą budzić skojarzenia z greckimi togami, lecz również uzyskać styl trochę magiczny, bajkowy, nierealny. Fałdy tkaniny w zestawieniu z chłodną błyszcząca szarością umożliwiają zachowanie tego, co dla mnie jest w modzie najważniejsze – czystej, niezaburzonej formy. Głębokie dekolty i mocno podkreślające sylwetkę kroje – to z kolei hołd la wspaniałej kobiecości w stylu lat 30. XX wieku.

I to, co moim zdaniem sprawi, iż cała kolekcja ma ogromną wartość, czyli jej spójność.Wszystkie projekty ze sobą współgrają, tworząc jedną historię opowiadającą o harmonii, zmysłowości i bezpretensjonalnej kobiecości.

www.aleksandramarkowska.pl

www.aparatki.pl