1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. „Faceci ratują dzieci”, czyli UNICEF i znani panowie zbierają na szczepionki dla Sierra Leone

„Faceci ratują dzieci”, czyli UNICEF i znani panowie zbierają na szczepionki dla Sierra Leone

Sierra Leone to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Co 5 dziecko nie ma szansy dożyć piątych urodzin. A tymczasem wystarczą podstawowe szczepienia przeciw polio, gruźlicy, tężcowi, by uchronić dzieci przed śmiertelnymi chorobami.

UNICEF zainicjował akcję „Faceci ratują dzieci”, z której dochód przeznaczony zostanie w całości na zakup szczepionek dla 250 tys. dzieci i 800 tys. kobiet w ciąży w Sierra Leone. Wystarczy 74 zł,  aby zapewnić 180 szczepionek przeciwko polio! Akcja promuje postawę prawdziwego mężczyzny, który potrafi zadbać o innych. Organizacja zaprosiła współczesnych superbohaterów, którzy  nie wstydzą się pomagać innych. Wśród uczestników są: Przemysław Saleta, Łukasz Nowicki, Sebastian Karpiel Bułecka.

Chcemy nawiązać do tradycji silnych, dzielnych mężczyzn

, którzy zawsze ratują słabszych z opresji i pomagają – mówi Marek Krupiński Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Chcemy zerwać ze stereotypem, że pomaganie jest domeną kobiet. Uważamy, że każdy facet  może i powinien pomagać, bo to właśnie leży w jego silnej naturze.

Każdy, kto dołączy do akcji „Faceci ratują dzieci”, może wystąpić w filmie z Łukaszem Nowickim i Sebastianem Karpiel Bułecką. Po dokonaniu wpłaty na rzecz kampanii UNICEF  można umieścić nagrane przez siebie wideo w specjalnie przygotowanym filmie i pokazać znajomym.

Pokaż swoja siłę! Dołącz do akcji na lub zrób przelew na konto akcji: 41 1020 1013 0000 0702 0005 9055.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze