Dlaczego tak rzadko uprawiacie seks?

brak ochoty na seks
123rf.com

Na początku prawie nie przestawialiście się kochać. A teraz…? Oto kilka powodów, które mogą wyjaśnić, dlaczego nie masz ochoty na seks.

Wieczorne zmęczenie

Cały dzień pracujesz zawodowo, wracasz do domu, chcesz spędzisz trochę czasu z dziećmi, a gdy już pójdą spać – sprawdzasz prywatną pocztę, bezmyślnie „poskaczesz” po programach telewizyjnych, nie skupiając się na żadnym, i zasypiasz, gdy tylko przyłożysz głowę do poduszki.

Co robić? Pomyśl o porannym seksie. Mężczyźni zazwyczaj budzą się pobudzeni, więc chętnie akceptują taki początek dnia.

Rutyna w seksie

Po kilku latach związku ryzyko znudzenia seksem z tym samym partnerem jest bardzo wysokie. Nie jesteś ani pierwsza, ani ostatnia.

Co robić? Porozmawiaj z partnerem, jak urozmaicić wasze życie seksualne. Może kupicie gadżety erotyczne, pójdziecie na warsztat tantryczny albo wypróbujecie nowe pozycje?

Nadmiar alkoholu

Zależność między alkoholem i seksem jest bardzo złożona. Jeden albo dwa drinki rozluźniają, ale już więcej może utrudnić kobietom przeżycie orgazmu. Panuje przekonanie, że ten problem dotyczy tylko mężczyzn. Nic bardziej mylnego!

Co robić? Jeśli partnerzy decydują się seks po dużej dawce alkoholu, to powinni pamiętać, że to gra na „chybił-trafił”. To pozwoli uniknąć rozczarowania i wzajemnej niechęci.