fbpx

Seksualność mężczyzn

tozsamos mezczyzny
123rf.com

Stereotypowo mężczyzna postrzegany jest jako ten, dla którego seks jest czymś oczywistym i łatwym. Powszechnie wydaje się nam, że to dla kobiet seksualność jest bardziej problematyczna.
1. Obraz ciała. Postrzeganie swojego ciała może być problemem nie tylko dla kobiet. Mężczyźni też ukrywają swoje ciała pod ubraniami, obsesyjnie interesują się dietami, zażywają sterydy, katują się na siłowniach. W mediach króluje obraz wysportowanego mężczyzny z idealnie zarysowanymi pod obcisłym T-shirtem mięśniami. Kwestia obrazu ciała dotyczy obu płci.

2. Samoocena w seksie. Kobiety nie są jedynymi, które cierpią z powodu niskiej samooceny. Stereotypowo mężczyzna to macho, który myśli tylko o seksie i nie ma z tym większych problemów. Tymczasem to właśnie mężczyźni „obciążeni” są tematem erekcji, rozmiarów penisa i umiejętnością doprowadzenia partnerki do orgazmu.

3. Męska tożsamość. To mężczyźni są zagubieni z powodu tego, że kobiety na rynku pracy radzą sobie coraz lepiej , prowadzą samochody, mają kredytowe karty, zdobywają najwyższe górskie szczyty. Ich natura zdobywcy cierpi, co odbija się nieprzyjemnym echem w sypialni. Mają oni bowiem świadomość, że coraz trudniej nas zadowolić w łóżku.

4. Konkurencja z ojcem partnerki. To na mężczyznach spoczywa ciężar wykazania się zaradnością i przedsiębiorczością. Dla kobiety punktem odniesienia jest relacja z ojcem. Jest on wzorem nawet wtedy, gdy ona go kwestionuje. Mężczyzna zawsze podświadomie czuje, że musi z ojcem kobiety stoczyć bój na męskość. Jeśli będzie czuł się gorszy, może mieć kłopoty, by wykazać się w sferze seksualnej.

5. Inicjatywa seksualna. Oczywiście, że kobiety inicjują i randki, i seksualne zbliżenia. Nie o to jednak chodzi. Natura tak stworzyła mężczyznę, że to on chce to robić i ponosić ryzyko, czy zostanie przyjęty czy odrzucony. Nie ma wyjścia – musi się z tym zmierzyć.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze