1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

21. Festiwal Kultury Żydowskiej od piątku w Krakowie

24 czerwca rozpoczyna się 21 edycja krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej. W programie zaplanowanych jest ponad 260 wydarzeń.

To największa w kraju prezentacja kultury żydowskiej. Jak podkreśla dyrektor festiwalu Janusz Makuch impreza ma ambicję ogarnięcia wszystkiego, co współcześnie dzieje się w kulturze żydowskiej, co jest autentyczne i najciekawsze.

Obok muzyki klezmerskiej w wykonaniu m.in. Daniela Kahna czy zespołu Rogera Davidsona na festiwalu zabrzmią także pieśni Galicji w wykonaniu amerykańskiego multiinstrumentalisty Michaela Alperta i ukraińskiego pieśniarza Juliana Kytasty oraz muzyka zespołu The Sway Machinery współpracującego z malijską wokalistką Khairą Arby.

Na finałowym koncercie "Szalom na Szerokiej" wystąpi Yemen Blues czyli wielkie muzyczne odkrycie w Izraelu - zespół Ravida Kahalani oraz grupa Abraham Inc.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbędą się warsztaty m.in. genealogiczne, języka jidysz, hebrajskiego, śpiewu chasydzkiego, żydowskiego tańca, wycinanki.

Nowością będą warsztaty sztuki żydowskiej oraz spotkania poświęcone współczesnej typografii hebrajskiej prowadzone przez izraelskiego grafika Odeda Ezera.

Festiwal potrwa do 3 lipca 2011.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze