1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Adam Klocek współtwórcą płyty nominowanej do Grammy!

Adam Klocek współtwórcą płyty nominowanej do Grammy!

</a>
Adam Klocek, dyrektor Młodej Polskiej Filharmonii – orkiestry Grupy Zwieciadło, jest współtwórcą płyty „Night in Calisia”, nominowanej do nagrody Grammy w kategorii „najlepszy album dużego zespołu jazzowego“. Rozdanie nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia 2014.

Na płycie zagrali: polski pianista jazzowy Włodek Pawlik, amerykański trębacz Randy Brecker i Filharmonia Kaliska, pod batutą Adama Klocka.

Projekt „ Night in Calisia” został zainicjowany w 2010 przez Adama Klocka, dyrektora Filharmonii Kaliskiej oraz dyrektora artystycznego Młodej Polskiej Filharmonii, orkiestry Grupy Zwierciadło, z okazji uczczenia 1850. rocznicy miasta Kalisz.

Materiał na płytę powstał w studiach Polskiego Radia. Polska premiera płyty odbyła się w listopadzie 2012, natomiast w sierpniu 2013 wytwórnia Summit Records wydała „ Night in Calisia” w USA.

Jak podkreśla Adam Klocek, sukces „Night in Calisia” jest ogromny – została umieszczona na liście 50 najczęściej granych płyt we wszystkich jazzowych rozgłośniach w USA.

To również ogromy sukces Adama Klocka oraz Filharmonii Kaliskiej, jedynej poza Filharmonią Narodową filharmonią w Polsce, która otrzymała nominację do tej najbardziej prestiżowej w świecie muzyki nagrody.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze