1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Phil Collins wystąpi w Polsce

Phil Collins wystąpi w Polsce

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
W nadchodzącym roku możemy spodziewać się wielu ciekawych wydarzeń muzycznych. Występy w Polsce zapowiedziały już największe ikony muzyki rozrywkowej ostatnich kilku dekad, m.in. Rod Stewart, Bon Jovi oraz Elton John. Do ich grona dołączył również jeden z najwybitniejszych brytyjskich muzyków – legendarny wokalista, perkusista oraz lider zespołu Genesis, Phil Collins. Artysta powraca na scenę i zapowiada europejską trasę koncertową „Still Not Dead Yet”. Muzyk wystąpi 26 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Myślałem, że w ciszy pójdę na emeryturę, ale dzięki fanom, mojej rodzinie i wsparciu od niesamowitych artystów, odkryłem na nowo pasję do muzyki i występowania. Nadszedł czas, żeby zrobić to jeszcze raz. Jestem bardzo podekscytowany. Mam dobre przeczucie” ­­­– tak o swoim powrocie na scenę mówi sam muzyk.

Phil Collins to jeden z najpopularniejszych muzyków swojego pokolenia, mający więcej singli na liście UK Top 40 niż jakikolwiek inny artysta. Zaczynał jako perkusista, jednak prawdziwą popularność zdobył grając i śpiewając w zespole Genesis. W 1981 roku rozpoczął solową karierę wydając album „Face Value”, zawierający przebój „In The Air Tonight”. W późniejszych latach jego kariera była równie owocna. Artysta ma na koncie ponad 100 milionów sprzedanych albumów, a do jego największych przebojów należą m.in. „Another Day In Paradise”, „Against All Odds”, „Can’t Stop Loving You”, „Easy Lover” czy „You Can't Hurry Love”, będący coverem zespołu The Supremes. W 2011 roku Collins ogłosił przerwę w karierze muzycznej, jednak cztery lata później powrócił na scenę. Ma na swoim koncie pięć statuetek Grammy. Otrzymał także Oscara za piosenkę „You'll Be in My Heart” do filmu animowanego Tarzan.

Europejska trasa „Still Not Dead Yet” rozpocznie się 2 czerwca koncertem w Wiedniu. Artysta zawita również do Francji, Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji, Włoch, Szwajcarii, Holandii i Czech.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze