1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Znamy artystów tegorocznego Wrocławskiego Soundu!

fot. materiały prasowe
Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono program tegorocznej edycji Wrocławskiego Sound. Przegląd, będący muzyczną wizytówką Wrocławia oraz świętem wrocławskich artystów i miłośników muzyki, odbędzie się w tym roku po raz trzeci, w dniach 20-23 października w Centrum Sztuki Impart.

Trzecia edycja przeglądu Wrocławski Sound bogata będzie w występy dawno niesłyszanych, acz dobrze znanych i cenionych zespołów – legendarna Formacja Chłopięca Legitymacje zagra po latach nieobecności, a specjalnie na przegląd reaktywuje się zespół Matplaneta. Kormorany zaprezentują swój świeży projekt „Majaki”, Kariera szykuje premierę długo wyczekiwanego albumu „Miasto”. Zespół Sinusoidal wystąpi krótko po wydaniu debiutanckiej płyty „Out of the wall”, a Alicja Janosz po raz pierwszy na żywo zaprezentuje materiał z nowego, solowego albumu „Vintage”. Gościem specjalnym będzie Maria Payne – zjawiskowa wokalistka o angielsko-greckich korzeniach, która wystąpi z Fat Burning Step. Aktorsko-muzyczne show jako „Sprawca” przygotowuje natomiast Bartosz Porczyk.

Ponadto, w tym roku po raz pierwszy organizatorzy Wrocławskiego Soundu zaprosili nieznanych jeszcze artystów do udziału w konkursie wrocławskiej sceny muzycznej pt. „Młody Wrocław”. Do drugiego etapu konkursu, czyli występu na scenie w pierwszym dniu przeglądu Wrocławski Sound (20 października), zakwalifikowały się następujące składy: Der Slapstick, Funk’n’Tronic, gbTrio, Robot House i This Great End. Zwycięzcę konkursu wyłoni głosowanie publiczności zgromadzonej tego dnia w CS Impart, który w nagrodę zagra support przed Koncertem Galowym zamykającym tegoroczną edycję przeglądu.

Wrocławski Sound z roku na rok staje się coraz większym świętem wrocławskiej branży muzycznej, a także platformą do integracji, dyskusji i inicjowania kolejnych artystycznych projektów. Program prezentuje szerokie i różnorodne spektrum lokalnej sceny muzycznej. Podczas imprezy dominuje muzyka nu-jazz, alternatywa, elektronika, fussion – brzmienia, które uczyniły wrocławską scenę wyrazistą i niepowtarzalną. Obecny jest także blues, pop, rock, bowiem przegląd jednoczy całe środowisko muzyczne Wrocławia i prezentuje muzyczne odkrycia niezależnie od gatunku. Warto zaznaczyć, że jedną z głównych zasad Wrocławskiego Soundu jest niefaworyzowanie żadnego artysty, wszyscy otrzymują równe szanse, a każdy koncert może trwać maksymalnie godzinę.

Więcej informacji na stronach 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze