1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

S. Pellegrino - od 120 lat ikona włoskiego stylu życia

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Najcenniejsze są te chwile, które przeżywamy i celebrujemy w gronie najbliższych. Te same wartości wyznaje marka S. Pellegrino, woda mineralna z włoskich Alp, uważana za ikonę włoskiego stylu życia w niemal 150 krajach. W tym roku obchodzi swoje 120-lecie i niezmiennie od lat inspiruje, aby delektować się życiem i dzielić najpiękniejsze chwile przy wspólnym stole.

Ta woda mineralna w kultowej, zielonej butelce pasuje zarówno do wykwintnych kolacji, jak też przyjemnych chwil w gronie znajomych. Koneserzy nie rozstają się z S.Pellegrino, doceniając jej wyjątkowy smak. Skąd się on bierze?

Wyjątkowe „terroir”

Podobnie jak wino, naturalne wody mineralne mają własne „terroir”. Woda z danego miejsca na ziemi ma wyjątkowy, charakterystyczny smak. Jej jakość zależy od położenia źródła i rodzaju skał, przez które przepływa.

S.Pellegrino to wysokiej jakości naturalna woda mineralna, której źródła znajdują się w rejonie San Pellegrino Terme, u podnóża włoskich Alp. Przepływając przez skały wapienne i wulkaniczne ulega naturalnej mineralizacji i nabiera swoich wyjątkowych właściwości. Zalecana przez lekarzy w czasach średniowiecza, obecnie ceniona jest przede wszystkim za swoją unikalną teksturę, nutę smakową oraz wyważone nagazowanie, które wydobywają smak spożywanych potraw. To wszystko sprawia, że S.Pellegrino jest znana na całym świecie.

Włoskie góry i da Vinci

Mówi się, że w XVI wieku Leonardo da Vinci przybył do włoskiego miasteczka San Pellegrino, by spróbować wody, o której opowiadano, że ma cudowne właściwości. Genialny wynalazca i naukowiec miał poświęcić wiele czasu na próbowanie, przebadanie i opisanie właściwości wody wypływającej z włoskiej części łańcucha górskiego Alp.

Smak potraw i win zintensyfikowany wodą

S.Pellegrino to woda idealna jako uzupełnienie wykwintnych posiłków – nie tylko w restauracjach. Szefowie kuchni serwują ją m.in. wraz z daniami w stylu fine dining, doceniając jej harmonijne współgranie z wytwornymi kompozycjami sztuki kulinarnej.

120. urodziny marki

W 2019 roku S.Pellegrino obchodzi 120-lecie założenia fabryki. Już od 1899 ta wyjątkowa woda jest wydobywana, butelkowana i dostarczana na najlepsze stoły na całym świecie. Dziś uchodzi ona za ikonę włoskiego stylu życia w niemal 150 krajach.

Z okazji urodzin marki, została stworzona limitowana edycja butelek ze specjalną etykietą inspirowaną diamentami.

Do tego wyjątkowego, rocznicowego wydania, zainspirował nas szczególny element natury, który jest czysty i pochodzi z ziemi, tak jak woda S.Pellegrino – mówi Ilenia Ruggeri, dyrektor marketingu Sanpellegrino International. Diamenty, jak najlepsze wspomnienia, trwają wiecznie. Dla S.Pellegrino najlepsze są te chwile, które łączą ludzi przy stole, a my jesteśmy zaszczyceni, że od 120 lat jesteśmy częścią wielu z tych chwil – dodaje.

W jubileuszowym roku S.Pellegrino towarzyszy również celebracji ważnych kulturalnych wydarzeń: podczas festiwali w Cannes i BAFTA w Londynie oraz Milan Fashion Week.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze