1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Krystyna Janda i Kasia Smutniak w filmie Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia"

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Nowy film Jacka Borcucha, „Słodki koniec dnia” ("Dolce Fine Giornata") to historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. W roli Marii zobaczymy Krystynę Jandę. W roli córki partneruje jej Kasia Smutniak.

Nowy film Jacka Borcucha, „Słodki koniec dnia” ("Dolce Fine Giornata") to historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. W roli Marii zobaczymy Krystynę Jandę. W roli córki partneruje jej Kasia Smutniak.

Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

Autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch. Dla pierwszego z nich będzie to piąty tytuł na podstawie autorskiego scenariusza (po m.in. „Wszystko, co kocham” i „Nieulotnych”). Dla Szczepana Twardocha, autora takich książek jak „Morfina” czy „Król” to debiut w roli scenarzysty.  Za zdjęcia odpowiada Michał Dymek („Najpiękniejsze fajerwerki ever”), a za scenografię Elwira Pluta („Atak Paniki”, „Body/ciało”).

Zapraszamy na pokaz!

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu SENS KINA - przedpremierowy pokaz filmu "Słodki koniec dnia", a także spotkanie z reżyserem i scenarzystą Jackiem Borcuchem oraz Małgorzata Łukasiewicz, psychoterapeutką na stałe związana z Laboratorium Psychoedukacji. Spotkanie poprowadzą: Joanna Olekszyk - redaktor naczelna Miesięcznika SENS oraz Artur Wolski.
9 maja (czwartek) godz. 18:00 Kino Atlantic, ul. Chmielna 33, Warszawa

Cykl SENS KINA to spotkania psychologiczne wokół współczesnego kina z silną postacią kobiecą na pierwszym planie. Pokazujemy najgorętsze premiery filmowe tego sezonu, a po seansie zapraszamy na rozmowy z ich twórcami oraz psychologami. Wspólnie odkrywamy SENS tego, co artysta chciał powiedzieć, a co widz odnalazł dla siebie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze