1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Polska animacja „Latająca maszyna” triumfuje na 3D Film Festival w Los Angeles!

Polska animacja „Latająca maszyna” triumfuje na 3D Film Festival w Los Angeles!

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
25 września w Los Angeles zakończyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów 3D. Jednym z triumfatorów Festiwalu została pierwsza polska animacja pełnometrażowa w 3D „Latająca maszyna”, która w LA zdobyła nagrodę publiczności.

Bajkowe arcydzieło twórców Oscarowego „Piotrusia i wilka”, w zaciętej walce o głosy widzów, pokonało m.in. tegoroczny, hollywoodzki przebój – „Kung Fu Pandę 2”. Festiwalowe jury 3DFF wyróżniło również dwa polskie filmy krótkometrażowe – „Skrzaty Fortepianu” w reżyserii Magdaleny Osińskiej oraz „Małego listonosza” Doroty Kobieli, pierwszą na świecie malarską etiudę 3D.

Przeznaczona dla familijnej publiczności „Latająca maszyna” to bezprecedensowe przedsięwzięcie w historii produkcji filmowej w Polsce i na świecie. Stworzony w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000m2 film jest największą, europejską animacją tego roku. Do jej powstania zaangażowano czołowych animatorów świata, dzięki którym zrodziła się ta pełna rozmachu podniebna podróż po najpiękniejszych miastach Europy. Historia magicznej machiny, godna porównań z pixarowskim „Odlotem” z łatwością zdobędzie serca widzów w każdym wieku.

Światowa premiera „Latającej maszyny” odbyła się 30 sierpnia 2011 w najsłynniejszej sali koncertowej Chin – Forbidden City Concert Hall w Pekinie –  w ramach obchodów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. W polskich kinach film zagości już 4 listopada.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze