1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Matt Damon i Ben Affleck nakręcą film o sukcesie marki Nike

Matt Damon i Ben Affleck na czerwonym dywanie, 10 września 2021, Lido di Venezia, Włochy (Fot. Cinzia Camela/ Forum)
Aktorzy, scenarzyści, producenci filmowi, prywatnie przyjaciele. Matt Damon i Ben Affleck scenariuszami do filmów „Buntownik z wyboru” i „Ostatni pojedynek” udowodnili, że ich wspólna praca to przepis na sukces. Tym razem postawili na historię kultowej marki Nike. Postaciami, wokół których nakreślą fabułę filmu, są Michael Jordan i Sonny Vaccaro.

Nie wiadomo, czy sama postać Michaela Jordana pojawi się w filmie, ale każdy, kto choć trochę zna historię sportowej marki, wie, jak ogromne miała ona znaczenie. Sonny Vaccaro, były dyrektor marketingu Nike (którego ma zagrać Matt Damon), usilnie zabiegał o podpisanie kontraktu z wybitnym koszykarzem. Te starania były wielkim wyzwaniem dla mało znaczącej wówczas marki. Zakończyły się jednak powodzeniem, gdy w 1985 r. Michael Jordan został twarzą kolekcji sygnowanej jego nazwiskiem. Współpraca ze sportowcem doprowadziła firmę Nike do wielkiego światowego sukcesu. To właśnie wysiłki związane z budowaniem marki oraz próbą dotarcia do Jordana i zwerbowania go będą głównym motywem filmu.

Matt Damon i Ben Affleck, pracując nad scenariuszem, mają posiłkować się napisanym już „Air Jordan” (w 2021 r. trafił on na Czarną Listę najlepszych niewykorzystanych scenariuszy) – twórcą tego pierwotnego scenariusza jest młody scenarzysta Alex Convery.

Aktorzy nie tylko napiszą scenariusz i zagrają w filmie (jak robili dotychczas), ale Ben Affleck zajmie się dodatkowo reżyserią (wcieli się też w rolę Phila Knighta, współzałożyciela firmy Nike). Matt Damon i Ben Affleck znają się jeszcze z dzieciństwa. Poznali się w Bostonie, gdzie obydwaj dorastali. Zgrany duet otrzymał dotychczas Oscara za najlepszy scenariusz do filmu „Buntownik z wyboru”. Z kolei film Ridleya Scotta „Ostatni pojedynek”, do którego pisali scenariusz, otrzymał kilka nominacji. Ich przyjaźń to także wspólne działania pomocowe dla różnych organizacji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze