1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

14. edycja Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie

Reijseger Concordu (Fot. Roberto Cifarelli)
Już 11 maja rusza 14 edycja Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Na program 14. edycji składa się jedenaście koncertów, w tym siedem premier światowych, jedna premiera polska, warsztaty i wystawa partytur graficznych.

Podczas festiwalu wystąpią genialni artyści z Polski i zagranicy – tacy jak: Ernst Reijseger, Mats GUSTAFSSON z ENSEMBLE E czy Maurycy Beniowski.

KODY to festiwal, który jest miejscem spotkań, przenikania się całego spektrum tradycji muzycznych, szkół, technik – a co najważniejsze – tego, co przeszłe, z tym, co teraźniejsze. Efektem tych połączeń jest nowa muzyka. KODY od początku istnienia namnażają coraz to nowe treści kulturowe, potęgują, są źródłem multiplikacji, co naprowadziło nas na eksplorację kolejnego wątku – 14. Festiwal KODY skupi się wokół hasła „Kody w kwadracie. Multiplikacje”.

Mats Gustafsson (Fot. Eckhart Derschmidt)

KODY kolejny raz, przywołując archaiczne rytuały, budząc duchy przodków, penetrując teraźniejszość oraz korzystając z nowoczesnej racjonalności i narzędzi współczesności będą próbowały opisać świat – uduchowić materię, dać ziemski kształt boskiemu absolutowi.

Większość wydarzeń jest bezpłatna, a wejściówki są do odebrania na portalu Evenea.

Morton Feldman (Fot. materiały prasowe)

Pełny program na stronie: https://kody-festiwal.pl/program/

  • Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.
  • Na wszystkie wydarzenia muzyczne obowiązują wejściówki.
  • Wejściówki dostępne w siedzibie organizatora i na evenea.pl
  • Na koncert Ensemble E obowiązują bilety. Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 oraz na bilety24.pl
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie festiwalu.

(Fot. materiały prasowe)

Więcej na: www.rozdroza.com oraz www.kody-festiwal.pl

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze