1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Vaiana” powraca! I to jeszcze w tym roku

„Vaiana” powraca! I to jeszcze w tym roku

Kadr z filmu animowanego „Vaiana: Skarb oceanu” (Fot. Supplied by LMK/LANDMARK MEDIA/Forum)
Kadr z filmu animowanego „Vaiana: Skarb oceanu” (Fot. Supplied by LMK/LANDMARK MEDIA/Forum)
Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, właśnie ogłosił, że trwają prace nad drugą częścią uwielbianego przez mnóstwo dzieci i wielu dorosłych filmu animowanego „Vaiana: Skarb oceanu”. „Vaiana 2” trafi do kin pod koniec tego roku.

„Patrzę w wodę/ i te fale na brzegu/Odkąd sięgam pamięcią…” – tę piosenkę Natalii Nykiel zna każdy fan „Vaiany”. Bajka trafiła do kin w 2016 roku i od razu zdobyła serca widzów, a jej popularność cały czas się utrzymuje. Bob Iger, dyrektor generalny Disneya, wykazał bowiem, że film animowany był najczęściej oglądany w… 2023 roku. „Vaiana: Skarb oceanu” opowiada historię nastoletniej córki przywódcy plemienia, Vaiany [w amerykańskiej wersji imię bohaterki brzmi Moana – przyp. red.], która chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą, wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. W wyprawie towarzyszy jej półbóg Maui. Film animowany – wyreżyserowany przez Rona Clementsa i Johna Muskera – zdobył nawet dwie nominacje do Oscara: za najlepszy pełnometrażowy film animowany (przegrał ze „Zwierzogrodem”) oraz za najlepszą piosenkę – „How Far I’ll Go” (zwyciężyła „City of Stars” z filmu „La La Land”).

Mało tego, „Vaiana: Skarb oceanu” okazała się takim hitem, że w przygotowaniu jest jej wersja aktorska, w której w roli Mauiego zobaczymy Dwayna Johnsona. Jej premiera odbędzie się 27 czerwca 2025 roku. Wcześniej jednak będziemy mogli oglądać „Vaianę 2”, która początkowo była planowana w formie serialu, jednak ostatecznie powstanie jako kolejny film.

– „Vaiana” pozostaje niezwykle popularną franczyzą i nie możemy się doczekać, aż pokażemy wam więcej Vaiany i Mauinego, gdy „Vaiana 2” trafi do kin w listopadzie – wyznał Bob Iger. Druga część bajki o kolejnych przygodach Vaiany, Mauiego oraz nowej załogi. Główna bohaterka ponownie wyruszy w podróż po odległych i niebezpiecznych wodach Oceanii po tym, jak otrzyma wezwanie od swoich przodków.

Kadr z filmu animowanego „Vaiana: Skarb oceanu” (Fot. Supplied by LMK/LANDMARK MEDIA/Forum) Kadr z filmu animowanego „Vaiana: Skarb oceanu” (Fot. Supplied by LMK/LANDMARK MEDIA/Forum)

Reżyserią „Vaiany 2” zajmuje się Dave Derrick Jr., natomiast za muzykę odpowiadają zdobywcy nagrody Grammy – Abigail Barlow i Emily Bear, nominowana do Grammy Opetaia Foa’i oraz trzykrotny zdobywca nagrody Grammy Mark Mancina.

„Vaiana 2” trafi do kin 27 listopada 2024 roku. To dobry moment na przypomnienie sobie części pierwszej, którą znajdziecie m.in. na: Disney+, Apple TV, Player, Premiery Canal+ czy Rakuten TV. A dla tych, którzy jeszcze nie widzieli bajki, zostawiamy polski zwiastun:

Źródło: Katcy Stephan, „'Moana 2' Set a Disney With Surprise 2024 Release Date”, variety.com [dostęp: 08.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze