fbpx

Wirtualna premiera Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Fantazja o Ludwiczku w Teatrze Słowackiego - premiera on-line
Fantazja o Ludwiczku w Teatrze Słowackiego (fot. materiały prasowe)

Pomimo czasów zarazy Teatr Słowackiego w Krakowie się nie poddaje i przygotowuje kilka większych projektów na wirtualnych deskach. Fantazja o Ludwiczku to pierwszy z nich.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Teatru. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaplanował na ten dzień premierę nowego spektaklu pt. „Ludwiczek”. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie oczywiście się nie odbędzie, jednak teatr przygotował na tę okoliczność plan B, aby ludzie pozamykani w swoich domach mogli zaczerpnąć nieco sztuki. W piątek, 27 lutego o godzinie 20:00 na Facebooku Teatru Słowackiego będzie można obejrzeć fantazję on-line o premierze, która się nie odbyła.

Fantazja o „Ludwiczku” – premierze, która się nie odbyła

„Symfonia radości” to synteza całego życia i twórczości Ludwiga van Beethovena. Cierpiący, zmagający się z losem i ze światem kompozytor wyraża w niej ideę ogólnej miłości i braterstwa, wiarę w lepsze jutro. Wyraża pewność, że walka – choćby najcięższa – skończyć się musi (i skończy się) zwycięstwem. W chwili, gdy temat „Ody do Radości” ma się zjawić po raz pierwszy, orkiestra milknie niespodziewanie. Zalega cisza. Nadaje to wejściu chóru charakter tajemniczy i boski. Muzyka wstępuje w serca z coraz większą pewnością siebie. To podbój, wojna wydana cierpieniu. „Oda” jest odpowiedzią na wszystko, co ciemne w naszej rzeczywistości.

Premiera Fantazji o Ludwiczku odbędzie na Facebooku @teatrslowackiego, w piątek 27 marca o godz. 20:00.