fbpx

Cudowne lata – opowieści z dzieciństwa

Cudowne_lata
Wydawnictwo Zwierciadło

„Cudowne lata” to zbiór ciekawych, zajmujących, czasem zabawnych opowieści o rodzinnych stronach i czasach dzieciństwa znanych artystów, dziennikarzy i sportowców. Czytelnik może zobaczyć Kraków oczyma Jana Frycza, Łódź – Borysa Szyca, a Warszawę – Wojciecha Manna, Joanny Szczepkowskiej i Papcia Chmiela. Po Śląsku oprowadzi Stanisław Sojka, po Białymstoku – Adam Woronowicz. O Poznaniu opowie Wojciech Fibak, o Wrocławiu – Krystyna Tkacz, a o Częstochowie – Muniek Staszczyk. W ich historiach znane ulice, budynki, obiekty nabierają całkiem nowego znaczenia.

Fragment książki „Cudowne lata” tutaj

„Cudowne lata” do kupienia w naszej księgarni.

 

Cudowne_lata
Wydawnictwo Zwierciadło

Zofia Fabjanowska-Micyk– szefowa działu kultury miesięcznika „Zwierciadło”. Z wykształcenia japonistka. Przez lata związana była z wieloma prasowymi tytułami, pracowała m.in. dla miesięcznika „Pani”, jej artykuły ukazywały się w magazynach „Elle” i „Sukces”, w „Gazecie Wyborczej”, „National Geographic. Traveler”, „Podróżach”, magazynie „SezOn” i programach operowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Autorka tekstów i redaktor naczelna subiektywnego przewodnika po Warszawie „Citydoping”.

Hanna Halek – dziennikarka. Przez lata związana była z wieloma prasowymi tytułami m.in. z „Machiną”, „Focusem Historia”, „Galą” (nominacje w konkursie im. B. Łopieńskiej za wywiad z Michałem Żebrowskim i Maciejem Maleńczukiem). Obecnie współpracuje z miesięcznikami „Zwierciadło„ i „Sens”. Mama dwudziestoletniego Tomka. Trenuje stworzone przez Bruce’a Lee Jeet Kune Do.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze