1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Rzeczy od Serca – najciekawsze aukcje Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Artur Barciś jak co roku przekazał na aukcję obraz swojego autorstwa. (Fot. materiały Allegro)
Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP są internetowe aukcje, do których włączają się najpopularniejsi artyści, sportowcy i politycy. W tym roku swoje wyjątkowe przedmioty, czyli tzw. Rzeczy od Serca, przekazali m.in. Magda Mołek, Artur Barciś, Maciej Orłoś i Irena Santor.

Nagranie piosenki z Ireną Santor

Przedmiotem aukcji jest nagranie piosenki z repertuaru Ireny Santor w towarzystwie artystki w studio muzycznym Teatru Buffo, w którym Pani Irena nagrała wiele swoich piosenek. Z nagrania powstanie wyjątkowa płyta – w jednym, unikatowym egzemplarzu, którą zwycięzca otrzyma z autografem piosenkarki.

Kolacja z Pazurami

Edyta i Cezary Pazurowie wspólnie uznali, że jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy wymaga, by na aukcji licytować coś naprawdę specjalnego. Dlatego słynna para zaprasza – ale nie do restauracji, nie na spektakl czy premierę, ale… na wykwintną kolację w swoim własnym domu.

Indywidualny kurs kuchni tajskiej z Darią Ładochą

Czy wiesz, w jaki sposób używać w kuchni trawy cytrynowej, galangalu czy liści limonki kafir, by twoje potrawy zyskały egzotyczny, dalekowschodni smak? Tego, a także innych kulinarnych tricków, dowiesz się, uczestnicząc w indywidualnym kursie kuchni tajskiej wraz z Darią Ładochą. Dodatkowo w formie pamiątkowego prezentu – książka Darii pt. „5 składników zdrowia”, czyli o tym, jak gotować smacznie i zdrowo z zaledwie… 5 składników.

Wspólne wyjście do teatru z Bartkiem Jędrzejakiem

Wielka przyjemność to prawdziwy relaks, a najlepszy relaks można mieć w doborowym towarzystwie. Popularny prezenter oddaje na licytację samego siebie, czyli czas, który można z nim spędzić. Na wspólny wieczór Bartek Jędrzejak zaplanował wspólne wyjście na spektakl teatralny. Czas i miejsce – do ustalenia. A na zakończenie może kolacja lub wyjście na tańce?

Spotkanie przy kawie z Maciejem Orłosiem

Będzie to okazja, aby przy filiżance wybornej kawy w jednej z warszawskich kawiarni porozmawiać o życiu, wymienić opinie, a może nawet zahaczyć o tematy bieżących wydarzeń z kraju i świata. Tym razem nieco dłużej niż w telegraficznym skrócie. Zwycięzca aukcji otrzyma także książkę autorstwa Macieja wraz ze specjalną dedykacją.

Cytat Wandy Traczyk-Stawskiej od Jurka Owsiaka

„Jesienią tego roku zostaliśmy zaproszeni do złożenia wizyty w Domu Powstańców Warszawskich. Dla zrobienia niespodzianki i uhonorowania Powstańców wręczyliśmy nasze medale 25-lecia fundacji. Otrzymałem także przepiękne prezenty. Jednym z nich był tekst Pani Wandy, który pięknie wyeksponowany został osobiście przez Panią Wandę wręczony. Złożone są na nim dwa podpisy: Pani Wandy i mój. Uznałem, że to najbardziej wspaniała rzecz, jaką mogę wystawić w ramach Rzeczy od Serca podczas 30. Finału WOŚP” – mówi Jurek Owsiak.

Wspólna kolacja z Filipem Bobkiem

Spotkanie z Markiem z „BrzydUli”? Wspólne zdjęcie z anestezjologiem Marcinem z „Na dobre i na złe”? Albo rozmowa z Piotrem z serialu „W rytmie serca”? A może po prostu wspólna kolacja z Filipem Bobkiem, znanym aktorem i odtwórcą wszystkich tych ról? Aktor zaprasza do restauracji Magari w Warszawie lub Dancing Anchor w Gdańsku. Podczas spotkania popróbujecie specjałów szefa kuchni i porozmawiacie o filmowych, serialowych i teatralnych wyzwaniach.

Wieczór z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem

Popularny duet aktorów zaprasza na wieczór marzeń. Najpierw osoba, która wygra licytację, obejrzy doskonałą komedię wg scenariusza i w reżyserii Iwana Wyrypajewa w warszawskim Teatrze Polonia. W rolach wiecznie kłócącego się małżeństwa – oczywiście Magdalena Boczarska i Borys Szyc. A po spektaklu – kolacja w restauracji Flaming.

Koszulka z autografem Hawkeye’a od Piotra Adamczyka

„We bid on the auction, rozumiesz to?!” – Piotr Adamczyk, czyli Tomas, jeden z członków Tracksuit Mafii z serialu Hawkeye, zaprasza na swoją aukcję. I to nie byle jaką, bo przewidując swój udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, uprosił odtwórcę głównej roli – Jeremy’ego Rennera, gwiazdę takich filmów jak „Avengers: Endgame” czy „Dziedzictwo Bourne’a”, o złożenie autografu na jednej z koszulek promujących najnowszą produkcję Marvela. Aktor wręczy koszulkę osobiście.

Złote kolczyki od Magdy Mołek

Przedmiotem licytacji są przekazane przez Magdę Mołek złote kolczyki W.KRUK. Biżuteria ta to unikat z autorskiej kolekcji MEA wykonanej ze złoconego srebra. Licytowane kolczyki to bestsellerowy wzór wykonany ze złota próby 585 jako unikat. Powstały w Manufakturze W.KRUK specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Domówka u Dowborów

To kolejny rok, w którym Dowborowie zapraszają na nietypową domówkę LIVE. Podczas transmisji będziecie mogli porozmawiać ze sobą i poznać się bliżej. Joanna i Maciej uchylą rąbka tajemnicy na temat ich najbliższych planów i opowiedzą o swoich pasjach. Czeka was miło spędzony wieczór, pełen uśmiechu i humoru. Dodatkowo osoba, która wygra aukcję, zostaje zaproszona wraz z osobą towarzyszącą na spektakl do Teatru Komedia, w którym gra Joanna Koroniewska.

Rakieta tenisowa Huberta Hurkacza

Przedmiotem aukcji jest rakieta tenisowa Yonex Vcore, którą grał Hubert w wygranym ćwierćfinałowym meczu z Rogerem Federerem na turnieju Wielkiego Szlema w Wimbledonie 7 lipca 2021 roku. To historyczna wygrana Huberta ze swoim idolem z dzieciństwa oraz legendą światowego tenisa.

Mandolina i platynowe płyty Kwiatu Jabłoni

Jacek i Kasia Sienkiewiczowie z zespołu Kwiat Jabłoni wystawiają na aukcje WOŚP swoją mandolinę oraz platynowe płyty. Debiutancki album zespołu pojawił się na rynku w 2019 roku i zawiera takie utwory, jak „Dziś późno pójdę spać”, „Niemożliwe” czy „Wodymidaj”. Właśnie z materiałem z tego krążka grupa zagrała ponad setkę koncertów na najważniejszych scenach, w tym też na małej scenie festiwalu Pol'and'rock.

Westernowa jazda konna z Danielem Olbrychskim

Piękną cechą Daniela Olbrychskiego jest konsekwencja w jego pasjach i dążeniach. Nie tylko przez całe życie rozwija swój talent aktorski, lecz także pozostaje wierny swojej drugiej miłości – jeździe konnej. Ta konsekwencja przekłada się również na jego działania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: tak samo jak w poprzednich latach aktor oferuje osobie, która wygra jego aukcję, godzinną naukę jazdy konnej w stylu westernowym.

Nagranie piosenki z Bovską i Duitem

Muzycy napiszą z tobą piosenkę, nagrają ją i wyprodukują w wybranym przez ciebie stylu. Jeśli nie masz pomysłu, podpowiedzą, w którą stronę możesz iść. Jeżeli stawiasz pierwsze kroki na swojej muzycznej drodze wokalnej albo rapowej, ta propozycja jest dla ciebie. To również opcja dla zaawansowanych.

Szkolenie z Kajetanem Kajetanowiczem

Do wygrania jest również szkolenie z bezpiecznej jazdy z Kajetanem Kajetanowiczem. Tym razem jednak to Kajto usiądzie na prawym fotelu, a ty będziesz mógł pokazać mu swoje umiejętności. Jedno jest pewne – po takim szkoleniu pod okiem mistrza twoje umiejętności będą o wiele większe, a co za tym idzie, będziesz lepszym, czyli bezpieczniejszym, kierowcą.

Unikatowa EPka Natalii Kukulskiej

W tym roku Natalia Kukulska oddaje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rzecz unikatową i kolekcjonerską. Epka „Jednogłośna” wydana została tylko w tysiącu egzemplarzy, a każdy z nich sygnowany był autografem artystki oraz unikalnym numerem. Egzemplarz pierwszy z numerem 001 oraz autografem i wybraną dedykacją może trafić w twoje ręce.

Zupa według przepisu babci Piotra Kędzierskiego

„Mam dla Państwa zupę. Wyjątkową. Według przepisu babci Wandy. Jako że mamy XXI wiek, mogę ją przygotować w wariancie wegańskim. Nie ma szans, żebyście zjedli ją w restauracji Gordona Ramseya czy Modesta Amaro. Nie ma szans, żebyście skosztowali jej w USA. Amerykanie latają w kosmos, a nie potrafią zakisić ogórka. Zgroza. Ta wyjątkowa zupa może być Twoja. Mogę ją zrobić u Ciebie. Możesz wpaść do mnie. Możemy po zupie obejrzeć film z Chavy Chasem” – mówi Piotr Kędzierski.

Koncert Czesława Mozila

Z okazji jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Czesław Mozil, polsko-duński artysta estrady, były juror i wieczny marzyciel, zaprasza osobę, która wygra tę licytację, na wyjątkowy, kameralny event pod tytułem „Czesław Mozil Solo”. To przewrotna, zabawna, muzyczno-liryczna podróż stanowiąca oryginalne połączenie monodramu i koncertu na żywo. Ponieważ wydarzenie zaplanowane jest jako prywatne, kameralne – możesz zaprosić max. 14 swoich bliskich.

Samochód-scenografia z teledysku Krzysztofa Zalewskiego

Artysta stojący za „Annuszką”, hitem ostatniego lata, tym razem przeznacza na swoją aukcję coś bardzo, bardzo specjalnego. Jest to jedyny taki na świecie samochód-scenografia z okładki jego najnowszej płyty „Zabawa” oraz teledysku do już wspomnianego przeboju. Co prawda samochód ten nie ma silnika i kół… ale nie przeszkodzi to ruszyć nim po pięciolinii w kierunku krainy smacznych dźwięków i głosu o wspaniałej barwie. Odbiór po stronie kupującego w Warszawie.

Obraz Artura Barcisia „Anioły i gość”

Obraz jest kontynuacją stylu, w którym Artur Barciś malował swoje prace w ubiegłym roku. Wynika on z otaczającej nas rzeczywistości. Jest wyrazem strachów, ale także nadziei i marzeń aktora. Kto jest tytułowym gościem? To pozostaje do naszej interpretacji.

Współprowadzenie wydania Listy Piosenek Radia 357 z Marcinem Łukawskim

Sprawa wydaje się prosta – piątek, godz. 19.00, 35 + 7 piosenek, wystarczy trochę pogadać do mikrofonu… Ale już niejeden przekonał się, że to tylko tak prosto wygląda, a w rzeczywistości trzeba się trochę napocić. Marcin Łukawski oferuje przygotowanie merytoryczne do prowadzenia Listy, rozgrzewkę i trening wokalny, trening na sucho, a także gorące lub chłodzące napoje, w zależności od potrzeb.

Wycieczka rowerowa z Magdaleną Cielecką

„Kocham rower! Jeżdżę od zawsze i na zawsze. Zapraszam na rowerową przejażdżkę ze mną po Warszawie. Pokażę moje ulubione miejsca, moją trasę, przejedziemy szlakiem, który zazwyczaj eksploruję. Będzie to trasa miejska, niewyczynowa, przyjemna. Będą przystanki i opowieści. A nade wszystko wiatr we włosach i poczucie wolności, jakie daje jazda na dwóch kółkach” – mówi Magdalena Cielecka.

Pranie brudów od Filipa i Zygmunta Chajzerów

W tym roku na WOŚP Filip i Zygmunt Chajzerowie wspólnie wystawiają swoją pomoc przy praniu i prasowaniu. Zajmą się górą brudów w jednym domu bądź mieszkaniu. Oczywiście służą też pomocą, jeśli rodzinne pranie brudów ma się odbyć nie tylko w pralce. Ich czas (roboczogodzinę) można wymienić na gotowanie, mopowanie albo inne (moralne) usługi z zakresu wsparcia domowników.

Set stories na instagramowym i facebookowym kanale Make Life Harder

Z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Make Life Harder ma przyjemność wystawić na sprzedaż set stories na swoim instagramowym i facebookowym kanale. Stories jest do dowolnego zagospodarowania w wybranym przez nabywcę czasie. Mogą być to oświadczyny, mogą to być życzenia dla mamy, reklama albo zdjęcie z wakacji. Tu panuje dowolność. Jest tylko jedna sugestia: aby storiski nie były obraźliwe. W końcu WOŚP to radosne święto.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze