fbpx

Ocal słonie – globalna kampania WWF

OCAL_SLONIE
WWF.fot__magorzata_upina

Każdego roku kłusownicy zabijają w Afryce nawet 30 tysięcy słoni. Podpisz petycję przeciwko handlowi kością słoniową.

Słonie afrykańskie giną z powodu swoich ciosów. W niektórych regionach doszło już do wyginięcia zwierząt i istnieje wysokie ryzyko, że wkrótce słonie całkiem znikną z afrykańskiej sawanny i lasów tropikalnych. Zorganizowanym kłusownictwem zajmują się grupy przestępcze z Azji, które wykorzystują tajlandzkie prawo.

WWF apeluje do premier Tajlandii Yingluck Shinawatra o wprowadzenie całkowitego zakazu handlu kością słoniową już teraz. Inicjatywę poparli już Martyna Wojciechowska i Leonardo DiCaprio! Petycja z milionem podpisów ludzi z całego świata zostania przekazana podczas spotkania w Bangkoku w dniach 3-14 marca, poświęconego strategii ograniczania nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt.

Podpisz petycję do premier Tajlandii. Petycja jest dostępna na stronie ocalslonie.wwf.pl.

„Szanowna Pani Premier!
Jesteśmy bardzo zaniepokojeni skalą kłusownictwa w Afryce i liczbą słoni, która ginie co roku z rąk kłusowników. Wysoki popyt na produkty z kości słoniowej może doprowadzić do wyginięcia słoni afrykańskich. Może je Pani ocalić. Apelujemy do Pani o wprowadzenie całkowitego zakazu handlu kością słoniową w Tajlandii.”

źródło: WWF Polska