fbpx

Lato w mieście

Lato w mieście
123rf.com

Żeby spędzić niezapomniane wakacje i zapewnić sobie sporą dawkę atrakcji, nie trzeba wyjeżdżać w daleką podróż. Co można robić latem w mieście?
Sport i adrenalina

Jeśli marzy nam się porządna dawka silnych emocji, pierwszą myślą będzie wypróbowanie jednego ze sportów ekstremalnych. Wybór jest dość duży, jednak do najbardziej popularnych przeżyć dostarczających adrenaliny nadal należą skoki ze spadochronem oraz na bungee. Miejsca, które oferują tego typu skoki można znaleźć w wielu większych i mniejszych miastach. Nieco inny rodzaj skoku, który podbija serca fanów sportów ekstremalnych, to tzw. dream jump, czyli skok z wysokości, który daje uczucie swobodnego lotu dzięki wykorzystaniu systemu specjalnych lin dynamicznych. Fani tego typu sportów podkreślają, że jego dużą zaletą jest wydłużony czas swobodnego spadania. Kolejną powietrzną atrakcją jest lot paralotnią, który pozwala zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki.

Z kolei fani motoryzacji, którzy chcą poczuć się przez chwilę jak filmowy Mad Max, mogą wykorzystać wolne wakacyjne popołudnie na przejazd samochodem terenowym po trudnym, niedostępnym terenie. To rozrywka dla miłośników takich stromych podjazdów, grząskich podłoży czy trudnych do ominięcia dołów.

Zabawa nie tylko dla dzieci

W ostatnim czasie coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się tzw. escape roomy. Pokoje logicznych zagadek osadzonych w intrygującej fabule zostały stworzone na wzór popularnych gier komputerowych, w których celem jest wyjście z zamkniętego pomieszczenia. W świecie rzeczywistym zadaniem uczestników polega na odnajdywaniu kolejnych obiektów i rozwiązywaniu szyfrów, które pomogą im wyjść z pokoju. Dodatkowo ograniczenie czasowe do 45 lub 60 minut pozwala zbudować napięcie i atmosferę skupienia.

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi jest udział w grze miejskiej. W tym przypadku uczestnicy dobrani w zespoły muszą wykonać określone misje i niejednokrotnie rozwikłać zagadki, które prowadzą do zrealizowania wspólnego celu. Gracze poruszają się po rozległej przestrzeni miejskiej, co niekiedy wymaga znajomości historii i topografii miasta. Gry miejskie opierają się najczęściej nie tylko na zadaniach teoretycznych, ale i ruchowych.

Kreatywnie

Może wakacje to dobry czas, aby zapisać się na wymarzone zajęcia ruchowe albo kursy, które planujemy od dawna? Latem łatwiej zmobilizować się do aktywności fizycznej, takiej jak fitness, lekcje salsy czy kurs tańca towarzyskiego. Wśród kobiet już jakiś czas temu zapanowała moda na bardziej odważne aktywności, między innymi takie jak taniec na rurze. „Chociaż jeszcze do niedawna wśród zajęć ruchowych królowały takie tańce jak salsa, ostatnio rzeczywiście bardzo popularny stał się pole dance. Jest to nie tylko rodzaj tańca, ale przede wszystkim gimnastyki, która pomaga w rzeźbieniu sylwetki, a przy okazji zapewnią dobrą zabawę. Dlatego z zajęć korzystają panie w różnym wieku, które chcą spróbować czegoś nowego”, komentuje Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com.

Wakacyjna pogoda sprzyja również innym rozrywkom, niekoniecznie sportowym. Osoby spędzające wolny czas kreatywnie mogą poświęcić wakacje na kurs fotografii plenerowej lub naukę robienia profesjonalnych zdjęć w studio. Dla tych, którzy wolą odkrywać nowe smaki i lubią być kreatywni w kuchni dobrą rozrywką może okazać się kurs gotowania francuskich dań czy warsztaty robienia słodyczy, które można odtwarzać w domowym zaciszu i doskonalić swoje kulinarne umiejętności.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze