1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. XVIII Festiwal Bachowski Świdnica

XVIII Festiwal Bachowski Świdnica

Do 6 sierpnia w Świdnicy będzie można wysłuchać koncertów muzyki klasycznej w interpretacjach niekwestionowanych

Sercem Festiwalu Bachowskiego jest malownicza dolnośląska Świdnica, choć koncertów wysłuchać można również w okolicznych miejscowościach. Podtytuł tegorocznej edycji brzmi „w poszukiwaniu wyrazu naszych dni”. Wyrazu, czyli emocji, zaangażowania i otwartości.

Główną oś Festiwalu stanowią koncerty zespołów oraz solistów praktykujących w nurcie wykonawstwa historycznie poinformowanego, jednak program urozmaicany jest również koncertami w innym duchu estetycznym. W tym roku w ramach Festiwalu wystąpią gwiazdy światowego formatu: I Fagiolini, Cantus Cölln, Capella Cracoviensis czy La Fonte Musica. będziemy mogli wysłuchać recitali Kristiana Bezuidenhout, Ralpha Rousseau czy Katarzyny Drogosz. Natomiast artystą rezydentem będzie Marcin Masecki.

Zapierający dech w piersiach Kościół Pokoju w Świdnicy, zabytkowy młyn w Siedlimowicach czy surowy w wystroju kościół w Pożarzysku to niektóre z miejsc, gdzie będzie można wysłuchać koncertów.

W ramach serii koncertów porannych i popołudniowych odbywają się pikniki z udziałem publiczności, tzw. „śniadania na trawie” oraz „pikniki romantyczne” w sielankowym otoczeniu (w miejscowościach takich jak Pożarzysko, Siedlimowice czy Bielawa). Z kolei podczas koncertów wieczornych lokalna winnica oferuje możliwość delektowania się winem.

Festiwal odbywa się w dniach 27 lipca – 6 sierpnia. Pełny program festiwalu znajduje się na stronie . Sprzedaż biletów w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej (Świdnica, Rynek, ul. Wewnętrzna 2), kasie festiwalowej w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem oraz na ticketpro.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze