1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Jakie pożywienie będzie odpowiednie dla twojego psa?

Jakie pożywienie będzie odpowiednie dla twojego psa?

Zobacz galerię 5 zdjęć
Dla naszych czworonożnych przyjaciół chcemy tego, co najlepsze. W końcu to nasi codzienni towarzysze. Motywują nas do spacerów, do wysiłku na świeżym powietrzu, zapewniają wsparcie w trudne dni. Zresztą mało kto wyczuje nasz stan psychiczny tak, jak nasi pupile. Dlatego ich zdrowie i kondycja świadczą także o nas.

Skąd wzięło się przekonanie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Prawdopodobnie wpływa na nie fakt, że pies jest pierwszym udomowionym zwierzęciem. Z badań genetycznych i archeologicznych wynika, że historia tego udomowienia sięga 20.000 a nawet 30.000 lat wstecz. I taką właśnie drogę żywieniową przebył współczesny pies od czasu dzikiego wilka do dzisiejszego, domowego przyjaciela. Wraz z tą ewolucją, zmieniały się również metody żywienia psa, które przejął na siebie człowiek – od resztek ze stołu do gotowych karm.

Czy wiemy jednak którą karmę najlepiej wybrać? Które z nich będą miały najlepszą jakość i skład dostosowany do psich potrzeb? Jaką mamy wiedzę na temat tego, co powinien jeść współczesny pies?

Wbrew twierdzeniom niektórych producentów karm, współczesny pies to nie wilk i nie ma racjonalnego powodu podawania mu pokarmu naśladującego w pełni pożywienie jego dzikich praprzodków. To przesada w jedną stronę. Wbrew również temu, co twierdzi wielu innych producentów karm o charakterze masowym, pies nie jest roślinożercą, który miałby żywić się karmą składającą się w większości ze zboża. Psy mają różną tolerancję na ilość węglowodanów w karmie. U niektórych psów zboża mogą być przyczyną kłopotów z trawieniem i powodować wzdęcia czy biegunki (ze względu na mniejszą ilość enzymów trawiących węglowodany). Ponadto dieta bogata w węglowodany może prowadzić u psów do otyłości.

Istnieją jednak na rynku karmy, które są produktami holistycznymi. Pełnią one nie tylko funkcje odżywczą, ale również przeciwdziałają zmianom patologicznym i ograniczają skutki różnych chorób. Dieta holistyczna nie zawiera barwników ani szkodliwych dodatków chemicznych. Przykładem takiej karmy jest - pierwsza i jedyna marka karmy dla psów stworzona specjalnie dla klientów polskiego rynku weterynaryjnego. Strzeżona globalnie receptura została wypracowana przy udziale wybitnych, polskich autorytetów z zakresu dietetyki weterynaryjnej. ADDVENA rekomenduje kompleksowy, bezzbożowy program żywieniowy, oparty o wysoką zawartość świeżego mięsa jagnięcego, który nazywamy ‘HOLISTIC VETERINARY NUTRITION’. Formuła ‘bez zboża’ to gatunek karm holistycznych, cechujący się brakiem w składzie produktów zbożowych takich jak na przykład pszenica, kukurydza i ryż na rzecz zwiększonej ilości mięsa. Nie oznacza to, iż są one pozbawione całkowicie źródeł węglowodanów, ale ciężkostrawne i często alergizujące zboża, zostały w nich zastąpione bardziej strawnymi i zdrowszymi źródłami węglowodanów takimi jak np. warzywa. Ponadto, dieta holistyczna dla zwierząt domowych zawiera zioła oraz prebiotyki zwiększające odporność oraz usprawniające trawienie.

dostępne są w przystępnej cenie w klinikach, przychodniach, lecznicach i gabinetach weterynaryjnych opiekujących się naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Możemy jednak skorzystać z bardziej nowoczesnych możliwości zakupu.

Jeśli zależy Ci na jak najlepszej opiece nad swoim pupilem oraz na możliwości kupowania karmy przez Internet Aplikacja nie tylko umożliwi wygodne zakupy produktów weterynaryjnych, ale pozwoli również na umówienie wizyty u lekarza weterynarii, na konsultację z lekarzem w razie nagłej potrzeby, czy też sprawdzenie karty choroby swojego pupila. Ponadto użytkownik aplikacji może otrzymywać przypomnienia o wizytach i szczepieniach oraz informacje o promocjach. Aplikacja daje też możliwość utworzenia galerii zdjęć i filmów.

Szczegóły

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze