1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA

Polisa na życie i zdrowie. Ile kosztują i czy warto je wykupić?

Rynek ubezpieczeń charakteryzuje się dobrą formą – Polacy mają na koncie polisy na życie oraz polisy zdrowotne. Zainteresowanie jest spore, jednak nie rekordowe. Wynika to z prostego faktu – ubezpieczenia stanowią dodatkowy wydatek, na który wiele osób nie chce lub nie może sobie pozwolić. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za takie polisy.

Jak wynika raportu przygotowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń, w 2016 roku towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły ok. 18,3 mld złotych świadczeń z ubezpieczeń na życie. Zaś dzięki polisie zdrowotnej 2 mln Polaków mających tego rodzaju ubezpieczenie już nie musi czekać wiele miesięcy na konsultacje u lekarzy specjalistów czy na badania.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Nie istnieje jedna z góry określona stawka pobierana przez ubezpieczycieli. Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników, wśród których wymienić można między innymi:

 • wiek ubezpieczonego,
 • sumę ubezpieczenia,
 • zakres ochrony,
 • umowy dodatkowe.
Istotną rolę odgrywa przede wszystkim wiek ubezpieczonego – im młodsza osoba, tym niższą składkę płaci, oraz suma ubezpieczenia – im wyższa, tym wyższa składka.

Biorąc pod uwagę oferty wielu ubezpieczycieli, ceny polis zaczynają się już od 20 zł. Tak niska miesięczna składka oznacza jednak niską sumę ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne daje dostęp do prywatnej służby zdrowia – bez konieczności oczekiwania w kolejkach. I w tym przypadku trudno wskazać jedną konkretną kwotę składki, ponieważ zależy ona od kilku czynników. Istotną rolę odgrywają przede wszystkim limity miesięczne u lekarzy specjalistów oraz limity miesięczne na poszczególne badania diagnostyczne.

Jak pokazuje raport Polskiej Izby Ubezpieczeń, za około 1800 zł rocznie można zyskać dostęp nie tylko do lekarzy specjalistów, ale również do wielu zabiegów operacyjnych, np. kolana.

Polisa na życie i zdrowie – to się opłaca?

i zdrowie to dodatkowy miesięczny wydatek, który jednak warto ponieść. Takie ubezpieczenia niosą za sobą wiele korzyści, wśród których najważniejszą stanowi możliwość uzyskania wsparcia finansowego.

Na korzyść ubezpieczenia na życie przemawiają takie aspekty jak:

 • możliwość otrzymania świadczenia lub odszkodowania w razie zdarzeń przewidzianych w umowie ubezpieczeniowej,
 • brak konieczności ponoszenia kosztów na leczenie czy rehabilitację z własnych środków,
 • możliwość zabezpieczenia rodziny w razie śmierci ubezpieczonego – statystyczna rodzina może utrzymać się nawet przez 4 lata z ubezpieczeniem na życie.
Plusem ubezpieczenia zdrowotnego jest natomiast:
 • szybki dostęp do lekarza pierwszego kontaktu – zwykle tego samego dnia,
 • szybki dostęp do lekarzy specjalistów – w ciągu kilku dni,
 • możliwość przeprowadzenia wielu badań diagnostycznych – bez długiego oczekiwania na termin.
Jeśli chcesz zabezpieczyć siebie i swoich bliskich oraz uzyskać bezkolejkowy dostęp do lekarzy specjalistów, ubezpieczenie życia i zdrowia to najlepsze rozwiązanie. Porównaj oferty poszczególnych polis i wybierz najlepiej wpisujące się w potrzeby i oczekiwania. Jest to warte płaconych składek.

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze