1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Ćwiczenia z półrocznym dzieckiem

123RF.com
123RF.com
Kiedy Twój maluszek będzie próbował siadać, a jego kości i mięśnie staną się bardziej stabilne i silne, możecie przystąpić do bardziej aktywnego zaangażowania go w treningi.

Dziecko nie tylko będzie dla Ciebie towarzyszem, ale także pomoże wykonać ćwiczenia i spełni rolę obciążenia.

„Jestem samolotem”, czyli unoszenie dziecka nad głowę (ćwiczą ręce i obręcz barkowa) wersja łatwiejsza – połóż się na plecach z ugiętymi nogami. Dziecko posadź sobie na brzuchu. Chwyć maluszka pod paszkami w taki sposób, aby Twoje dłonie opierały się na jego żebrach – nadgarstki skierowane są do mostka szkraba, a Twoje palce do jego kręgosłupa. Teraz unieś dziecko nad swoją głowę, tak jakbyś chciała zrobić mu/jej samolocik. Uginając łokcie, opuść niżej i daj buziaka w nosek, po czym znowu wyprostuj ręce i wynieś malucha w górę.

Wersja trudniejsza – wykonaj ten sam ruch, stojąc w lekkim wykroku, z mocno napiętymi mięśniami brzucha.  Jeśli dziecko boi się wysokości i zabawa nie przypadnie mu do gustu, zrezygnuj z tej wersji ćwiczenia.

Na początek proponuję 6 „samolocików” w dwóch seriach. Dla bardziej wytrenowanych mam – 3 serie po 12 powtórzeń.

„Jeżdżę widną”, czyli ćwiczenie bicepsów z maluszkiem w roli sztangielki. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder i lekko ugiętymi kolanami. Dziecko chwyć pod paszki, tak by nóżki zwisały w dół. Ramiona (Twoje) proste, blisko tułowia. Uginając łokcie i napinając bicepsy, unieś malucha do wysokości całusa w czubek głowy lub czoło. Powoli opuszczając, wyprostuj ramiona. Zacznij od 2 serii po 6 powtórzeń i stopniowo zwiększaj ich liczbę.

Zwiedzam świat z wysoka”, czyli przysiady wykroczne z dzieckiem siedzącym na barana. Uwaga – aby wykonać z Tobą to ćwiczenie dziecko musi umieć już siedzieć! Posadź maluszka sobie na barana i cały czas przytrzymuj go, i asekuruj. Stań w dużym wykroku z prawą nogą z przodu. Napinając mięśnie brzucha, placów i pośladków, ustabilizuj swoją postawę. Powoli przyklęknij na lewe kolano (zatrzymaj je 3cm nad ziemią), po czym wyprostuj nogi i wróć do pozycji wyjściowej. Uważaj, żeby kolano prawej (przedniej) nogi nie wychodziło poza linię palców stopy. Po wykonaniu 10-12 przysiadów wykonaj serię z lewą nogą z przodu. Całość powtórz 2-3 razy.

Pamiętaj, żeby nigdy nie zmuszać dziecka do wspólnych ćwiczeń. Jeśli któraś pozycja mu się nie podoba – zrezygnuj z niej albo wykonaj ćwiczenie sama, a maluszek niech się tylko przygląda.

Potrzebujesz więcej motywacji by zacząć ćwiczyć? – Zajrzyj na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze