1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Sekrety holistycznej pielęgnacji – twój sposób na piękno w duchu slow

Jest wiele sposobów na to, by skóra, niezależnie od wieku, wyglądała dobrze. (Fot. materiały prasowe)
Jest wiele sposobów na to, by skóra, niezależnie od wieku, wyglądała dobrze. (Fot. materiały prasowe)
Zmarszczki są piękne – stanowią w końcu mapę naszych życiowych wspomnień i doświadczeń. To, co decyduje o harmonijnym wyglądzie niezależnie od wieku, to kondycja skóry: jej nawilżenie, odżywienie, sprężystość i promienność. Jak ją sobie zapewnić? Sprawdź nasze propozycje.

Nie wystarczy krem, by skóra wyglądała promiennie, a zmarszczki były mniej widoczne. Nowoczesna pielęgnacja obejmuje nie tylko kosmetyki nakładane od zewnątrz, ale też masaże, ćwiczenia mięśni twarzy, nowoczesne urządzenia do skóry i suplementy. Tylko holistyczne podejście gwarantuje harmonijny wygląd niezależnie od wieku. To tzw. slow aging, w którym starzenie się jest traktowane jako naturalny element życia, a nie coś z czym za wszelką cenę należy walczyć. Zamiast pozbywać się zmarszczek za pomocą inwazyjnych zabiegów, pozwala zaakceptować nieuchronne procesy starzenia, a jednocześnie, poprzez świadomą pielęgnację, znacząco je spowalnia. Przedstawiamy nawyki, dzięki którym twoja skóra będzie starzała się wolniej (i ładniej).

1. Raz w miesiącu wybierz się na masaż twarzy

Kobido, masaż transbukkalny albo zoga – to masaże które działają silnie lifitingująco. W przypadku zogi terapeuta masuje policzki także od wewnątrz. Efekty mogą być spektakularne. Do tego stopnia, że warto zrobić zdjęcie tuż przed zabiegiem i zaraz po. Owal twojej twarzy się poprawi, zniknie opuchlizna, bruzdy przy nosie i między brwiami będą mniej widoczne. Będziesz wyglądać jak po relaksującym weekendzie. By efekty były długofalowe wykonaj najpierw serię zabiegów raz w tygodniu, a później zabieg przypominający co miesiąc.

2. Wybierz się na taping twarzy

Co to takiego? Obklejanie twarzy specjalnymi plastrami, by poprawić jej owal lub zmniejszyć opuchliznę. Takie plastry używane były wcześniej przez fizjoterapeutów do kinesiotapingu u osób, które borykały się np. z nadmiernym napięciem mięśniowym. Okazało się, że świetnie sprawdzają się i w kwestiach bardziej estetycznych. Zastosowane po masażu twarzy, podtrzymują jego efekt. Do tego bywają kolorowe i urocze, więc ich noszenie może być dodatkową frajdą.

3. Ćwicz jogę twarzy

To świetny sposób, by twoja twarz zachowała młodzieńcze rysy. Ten japoński system ćwiczeń pomaga niwelować drugi podbródek, utrzymać ładny zarys żuchwy, podnieść powieki, a czasami może też uwidocznić kości policzkowe. W końcu na twarzy znajduje się 50 mięśni – warto zapewnić im regularny trening! Wystarczy kilka minut dziennie, by cieszyć się świeżym wyglądem.

Beauty Focus Collagen+ od Nu Skin®. Zawiera peptydy kolagenowe, które pomagają utrzymać elastyczność i prawidłową strukturę skóry, wyciąg z oleju pszenicznego, będącego roślinnym źródłem ceramidów oraz luteinę pozyskiwana z kwiatów aksamitki, która stanowi naturalny pigment karotenoidowy i nadaje kolor suplementowi. (Fot. materiały prasowe) Beauty Focus Collagen+ od Nu Skin®. Zawiera peptydy kolagenowe, które pomagają utrzymać elastyczność i prawidłową strukturę skóry, wyciąg z oleju pszenicznego, będącego roślinnym źródłem ceramidów oraz luteinę pozyskiwana z kwiatów aksamitki, która stanowi naturalny pigment karotenoidowy i nadaje kolor suplementowi. (Fot. materiały prasowe)

4. Zadbaj o pielęgnację od wewnątrz

Nie wystarczy krem, by twoja skóra dobrze wyglądała – kosmetyk jest w stanie dotrzeć tylko do zewnętrznych warstw naskórka. Równie ważna jest twoja dieta, która wpływa na jakość skóry. Powinna być bogata w antyoksydanty i nienasycone kwasy tłuszczowe. Kluczowym składnikiem, który pozwoli jej zachować sprężystość i jędrność, jest jednak kolagen. Warto go sobie regularnie suplementować. Świetnie sprawdzi się nowość – od . Zawiera peptydy kolagenowe, które pomagają utrzymać elastyczność i prawidłową strukturę skóry, wyciąg z oleju pszenicznego, będącego roślinnym źródłem ceramidów oraz luteinę pozyskiwana z kwiatów aksamitki, która stanowi naturalny pigment karotenoidowy i nadaje kolor suplementowi. Jego działanie zostało potwierdzone badaniami na grupie 60 osób w wieku 40-60 lat, przyjmujących suplement przez 4 miesiące. Kolagen ma formę wygodnych saszetek i orzeźwiający, pomarańczowych smak, więc bez trudu możesz go dodać do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

5. Sięgnij po nowe technologie w służbie piękna

Specjalne szczoteczki do twarzy, które nie tylko oczyszczają skórę, ale także zapewniają inne korzyści takie jak poprawa blasku skóry, to przyszłość pielęgnacji. do Nu Skin® ma delikatną silikonową głowicę, która porusza się, by najlepiej pielęgnować skórę, poprawiając jej gładkość już po pierwszym użyciu. W połączeniu z odpowiednim środkiem myjącym oczyszcza twarz z wszelkich zanieczyszczeń, zmywa makijaż i usuwa martwe komórki naskórka, jednocześnie minimalizuje widoczność porów. Skóra staje się gładsza i delikatniejsza. Efekt? Świeżość i promienność. ageLOC® LumiSpa stosowany codziennie przygotuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. To rytuał, na który zasługujesz, dzięki któremu na długo będziesz cieszyć się dobrym wyglądem.

ageLOC® LumiSpa do Nu Skin® ma delikatną silikonową głowicę, która porusza się, by najlepiej pielęgnować skórę, poprawiając jej gładkość już po pierwszym użyciu.(Fot. materiały prasowe) ageLOC® LumiSpa do Nu Skin® ma delikatną silikonową głowicę, która porusza się, by najlepiej pielęgnować skórę, poprawiając jej gładkość już po pierwszym użyciu.(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze