1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Gry planszowe – rozrywka na długie jesienne wieczory

Gry planszowe to świetna rozrywka dla całej rodziny. (Fot. iStock)
Gdy czytanie książek i oglądanie filmów czy seriali już wam się znudziło i szukacie zajęcia na długie jesienne wieczory – sięgnijcie po gry planszowe. To świetne zajęcie zarówno dla par, znajomych, jak i rodziny. Zwłaszcza że na rynku istnieje mnóstwo gier różnego rodzaju – przygodowe, strategiczne, familijne, imprezowe i wiele, wiele innych. Tym razem prezentujemy kilka tytułów, które są świetnym wyborem dla całej rodziny.

Gry planszowe – top 7 gier na jesienne wieczory

Jeśli nie macie pomysłu na wieczorne rozrywki, a wasze dzieci wywróciły dom do góry nogami i nadal się nudzą – mamy dla was propozycje gier, które na pewno przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym. Rozrywka dla całej rodziny gwarantowana!

Rakieta

Pierwsza w naszym zestawieniu jest Rakieta – gra rodzinna dla 2–4 osób, której rozgrywka trwa mniej więcej 40 min. O co w niej chodzi? Na oddalonym od miasta wysypisku, wśród wielkich stosów nikomu niepotrzebnych rupieci, krząta się czterech szalonych naukowców. Postanowili rozstrzygnąć, który z nich jest najlepszym projektantem rakiet. Zadanie nie jest proste, a materiały są ograniczone. Który pozytywnie zakręcony naukowiec jako pierwszy wzniesie się w przestrzeń kosmiczną w swojej nowatorskiej rakiecie? Zasady gry są proste: przesuń swój pionek po planszy wysypiska, aby zebrać kafelek złomu do swojego wózka. Zejdź z wysypiska i wymień zebrane kafelki złomu na elementy rakiety. Realizuj plany i wybuduj całą rakietę, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Autorem gry jest Michał Gryń, a ilustratorem Piotr Sokołowski.

Rakieta (Fot. materiały partnera)

Śpiochy

Ta gra utuli do snu każde dziecko: wyciszy najmłodszych graczy i sprawi, że kładzenie się do łóżeczka stanie się jeszcze przyjemniejsze. Mogą w nią grać brzdące od 3 roku życia. Kilka wariantów rozgrywki, przepiękne ilustracje zwierzątek i trójwymiarowe łóżeczko zauroczą wszystkich małych śpiochów. Gra polecana na dobranoc.

Śpiochy (Fot. materiały partnera)

Superfarmer Big Box

To gra ekonomiczna dla 2–4 graczy, która uczy liczenia, przewidywania i planowania – dlatego nadaje się dla osób 7+. Jej twórcą jest wybitny polski matematyk profesor Karol Borsuk, który zastosował w grze planszowej 12-ścienną kostkę. Oryginalny pomysł i proste zasady sprawiły, że Superfarmer stał się międzynarodowym hitem! Superfarmer Big Box to jubileuszowa edycja gry. Zawiera ona grę podstawową oraz wszystkie dotychczas wydane dodatki. W pudełku znajdziemy pomocnego Borsuka, wredną Kozę oraz klekoczącego Bociana.

Superfarmer Big Box (Fot. materiały partnera)

Jaś i Małgosia

Jaś i Małgosia to wesoła kooperacyjna gra rodzinna dla graczy od 2 do 4 (od 6 roku życia). Chodzi w niej o to, by pomóc Jasowi i Małgosi zdobyć pięć smakowitych pierniczków i nie dać się złapać Babie Jadze. Aby to osiągnąć, musicie ze sobą współpracować, wykazać się sprytem i logicznym myśleniem. Zgarnijcie jak najszybciej pierniczki i spierniczcie Babie Jadze!

Jaś i Małgosia (Fot. materiały partnera)

Myszkowanie

Ta kooperacyjna gra obserwacyjna trwa około 20 minut, ale przynosi mnóstwo radości! Gracze (od 2 do 6; od 5 roku życia) mają 30 sekund, by zajrzeć przez okna do oświetlonego latarką mysiego domku i dostrzec przedmioty pokazane na drewnianych dyskach. Kiedy zgaśnie światło, będą musieli odpowiedzieć na pytania, jakie zada im sama gra, np.: W którym pokoju jest guzik? Którą stroną (różową czy zieloną) jest zwrócony do góry? Czy pionek i znaczek są w tym samym pokoju? Które przedmioty myszki zaniosły do łazienki? Wszyscy uczestnicy rozgrywki wygrywają, jeśli uda im się zdobyć za prawidłowe odpowiedzi co najmniej 12 punktów do końca czwartej rundy. Gra posiada 4 poziomy trudności dopasowane do możliwości dzieci w różnym wieku. Jej unikatowym elementem jest trójwymiarowy domek myszek, do którego dzieci mogą zajrzeć, oraz latarka.

Myszkowanie (Fot. materiały partnera)

Box Monster

Kolejna kooperacyjna gra rodzinna Box Monster to rozrywka dla dużych i małych graczy od piątego roku życia. Zwariowany potwór zjada wszystko, co mu się nawinie – gumowe kaczki, batoniki, telefony komórkowe i wiele więcej! Oj, będzie go bolał brzuszek. Jak temu zaradzić? W grze gracze wcielają się w ekipę ratunkową, która musi w błyskawicznym tempie wyciągnąć z paszczy potwora wszystkie przedmioty pokazane na kartach zdjęć rentgenowskich. Uwaga, można używać tylko rąk!

Box Monster (Fot. materiały partnera)

Duos

Ostatnia w naszym zestawieniu jest gra Duos. To kolejna pozycja, której czas rozgrywki trwa około 20 minut. Tutaj liczą się kreatywność oraz umiejętność przywidywania skojarzeń pozostałych uczestników rozgrywki. Szybkie rundy i masa ciekawych rozmów nad stołem – to właśnie Duos, towarzyska gra, która sprawdzi się zarówno w gronie rodziny, jak i znajomych. Jednocześnie na rynku zadebiutują dwa pudełka. Każde zawiera 2 kategorie i wszystko, co jest potrzebne do zabawy.

Duos (Fot. materiały partnera)

Duos (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze