1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jakie obuwie na zimę kupić dziecku? Najważniejsze aspekty

(Fot. materiały partnera)
Przez noc sypał śnieg, zmieniając okolicę w krainę śniegu i lodu? Wielu młodych rodziców nie zamierza marnować czasu, ubiera dzieciaki i idzie z nimi na spacer, na sanki lub lepienie bałwana. Zabawy na śniegu są świetną okazją do zabawy, do hartowania się i do podziwiania piękna zimy. Trzeba tylko pamiętać o zdrowiu. Dzieci łatwo łapią choroby, dlatego zadbajmy o odpowiedni ubiór naszych pociech, z czego najistotniejszym elementem są buty.

Współpraca reklamowa

Jaki rozmiar buta wybrać?

Wiele osób kieruje się zasadą, że w zimowych butach stopa dziecka powinna mieć trochę luzu. W końcu dzieci szybko rosną. Z drugiej strony, co rozumieć przez słowo „trochę”? Chodzenie i bieganie w zbyt dużych butach nie jest przyjemne dla dorosłych, więc co dopiero dla dzieci? A jeśli wybierzemy buty w sam raz, czy nie okaże się, że po ubraniu grubszej zimowej skarpetki dziecko zaczyna skarżyć się na dyskomfort i ból przy chodzeniu? Najlepiej dobrać but, tak by między czubkami palców a podeszwą zachować od pół centymetra do jednego centymetra odstępu. To optymalna wartość dla młodej stopy, która wciąż się rozwija. Obuwie powinno nie tylko chronić przed trudnymi warunkami pogodowymi, ale też zapobiegać deformacjom w obrębie kończyn dolnych.

Jaki typ buta sprawdzi się zimą?

Tak jak większość dorosłych, dobrze, aby dziecko posiadało dwie pary butów zimowych: lżejsze na łagodniejszą zimę oraz śniegowce na surową. Te pierwsze nadają się na spacery bez opadów śniegu i mrozów, te drugie muszą przetrzymać najcięższe próby – niekończące się zabawy na śniegu. Nic dziwnego, że buty zimowe przeznaczone dla dzieci tworzone są z materiałów chroniących przed wilgocią i niskimi temperaturami. Wyposażone w grubą podeszwę o agresywnym bieżniku izolują stopę od zamarzniętego podłoża oraz zapewniają dobrą przyczepność w trudnym terenie, czyli na skutych lodem chodnikach. Podeszwa zapewnia maksymalny poziom amortyzacji, aby ochraniać rozwijające się stopy, kości i stawy młodego człowieka. Wysoka cholewka zapobiega przedostawaniu się do buta śniegu.

(Fot. materiały partnera)

Co jeszcze należy wiedzieć o butach dla dzieci?

Pamiętajmy, że nie ma takiej pogody, która zatrzymałaby w domu dziecko żądne przygód i zabaw na śniegu. Starszaki muszą chodzić do szkoły, młodsze dzieci chcą korzystać z uroków zimy: ślizgać się, robić orły, urządzać bitwy na śnieżki, lepić bałwany, budować igloo, zjeżdżać na sankach. Nic dziwnego, że buty muszą sprostać oczekiwaniom swoich użytkowników. Dlatego pamiętajmy, aby wybierać buty dobrej jakości, z wysokogatunkowych materiałów, buty wyprofilowane z myślą o tych najmłodszych. W takim bucie dziecko będzie się czuło komfortowo, stabilnie i bezpiecznie. Dobrym pomysłem jest rozejrzenie się po sklepach ze sportową odzieżą. W końcu buty zimowe dla dzieci, jak i buty zimowe dla dorosłych muszą spełniać najwyższe standardy, a takie mogą zapewnić szczególnie sklepy sportowe, które na pierwszym miejscu stawiają na zdrowie swoich klientów. Pamiętajmy o tym, dobierając obuwie na zimę, by nasze dzieci mogły czerpać garściami z jej uroków.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze