1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Zapierające dech w piersiach kreacje z 72. Festiwalu Filmowego w Cannes

fot. BEW
Festiwal w Cannes, to nie tylko święto kina. Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie można podziwiać nie tylko najbardziej wyczekiwane tytuły roku, Lazurowe Wybrzeże jest bowiem także miejscem, gdzie co roku zjeżdżają się największe nazwiska branży. A przy tym wyglądają obłędnie. 

W tym roku nie zabrakło także polskiego akcentu - w jury konkursu zasiadł polski reżyser - Paweł Pawlikowski. 

Choć o 72. Festiwalu w Cannes mówi się, że nie budzi większych emocji, jeśli chodzi o filmy startujące w konkursie - od dawna krytycy głośno podkreślali, że lista nazwisk głównego konkursu to od lat Ci sami artyści (Pedro Almodavar, Ken Loach, Xavier Dolan, czy Quentin Tarantino), tak co roku, to właśnie sfera towarzyska wzbudza największe zainteresowanie.

Na czerwonym dywanie pojawiły się największe gwiazdy kina, muzyki i mediów. Swoją kreacją zachwyciło nie tylko młode pokolenie gwiazd: Elle Fanning, Amber Heard czy Priyanka Chopra. Mnóstwo komplementów za tegoroczne stylizacje zebrały także: Julianne Moore, Chloë Sevigny, Helen Mirren i zjawiskowa Andie MacDowell w sukni od Maticevski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Trzeciego dnia festiwalu, światową premierę miał film „Rocketman” o Eltonie Johnie, a na czerwonym dywanie pojawiły się także znane modelki i celebrytki m.in. Bella Hadid, Elsa Hosk i piosenkarka Selena Gomez.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Przepięknie prezentowała się także polska modelka Małgorzata Bela wraz z mężem Pawłem Pawlikowskim, który w tym roku zasiada w jury konkursu. Innym polskim akcentem tegorocznego festiwalu będzie udział krótkometrażowej animacji "Duszyczka" Barbary Rupik w konkursie filmów studenckich Cinéfondation oraz animacja "Roadkill" Leszka Mozgi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Jak zwykle oszałamiająco prezentowała się ulubiona aktorka Pedro Almodovara, czyli Penelope Cruz. W tym roku reżyser pokazał światu swój długo wyczekiwany film, właśnie z udziałem Cruz oraz Antonio Banderasa -"Ból i blask", świetnie przyjęty w Cannes i okrzyknięty najlepszym jego filmem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze